یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 15596
دوشنبه 8 تیر 1394 - 13:36
نسحه چاپی

اظهارات دکتر علیرضا نورا مدیرکل امور اقتصادی استانداری باعث تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان شد!!

آنچه مسلم و قابل استنباط است ،نگارنده این سناریو در نظر داشته است به گونه ای وانمود و این ذهنیت را برای مخاطبان ایجاد کند که عامل اصلی تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان اظهارات و بغض دکتر علیرضا نورا مدیرکل امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان بوده است...

به گزارش رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس:یکی از عواملی که در مدت 18 سال خشکسالی سیستان باعث نشاط ، شادمانی و پویایی مردم سیستان شد و تا حدودی از رنج و محنت ناشی از این خشکسالی کاست خبر تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در 26 خرداد ماه 94 بود ، خبری که از سوی قریب به اتفاق رسانه های منطقه ای و فرا منطقه ای با پوششی مشابه و یکنواخت همراه بود .

اما سایت محلی گندم پرس درگزارشی تفصیلی و متفاوت با سایر رسانه ها به تشریح این رویداد خجسته پرداخته است، این سایت به گونه ای تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان را به رشته تحریر درآورده است که چنین استنباط می شود ، اظهارت و بغض دکتر علیرضا نورا مدیرکل امور اقتصادی استانداری و نماینده استاندار سیستان و بلوچستان درنشست کـارگروه تخصصی شورای عالی مناطـق آزاد برای بررسی و تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان،عامل اصلی تحقق این طرح بوده است.

نگارنده این سناریو در آغاز ماجرا به معرفی حضار در جلسه پرداخته و از کسانی نیز به عنوان مخالفان طرح ،از جمله نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی , نماینده وزارت کشور و نماینده سازمان محیط زیست نامبرده است.

ali11

در اینجا ذکر نکاتی برای تبیین افکار عمومی حائز اهمیت می باشد:در ابتدای امر نباید از جایگاه ویژه و غیرقابل انکار روحانیون معزز ،نمایندگان مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و سایر مسوولان در تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان چشم پوشی کرد:

استاندار استان سیستان و بلوچستان در تاریخ 1 خرداد ماه 94 در همایش “فعالین سیاسی سیستان” که در محل مجتمع ارشاد شهرستان زابل برگزار شد، بیان داشت: سعی ما براین خواهد بود که طرح منطقه آزاد تجاری سیستان را تا پایان خرداد ماه 94 به تصویب برسانیم .قطعا با توجه به جایگاه و نفوذ علی اوسط هاشمی استاندار استان سیستان بلوچستان در دولت تدبیر وامید ، تمام مقدمات تصویب طرح مهیا شده بوده است و گر نه چه دلیلی دارد که این مرد کهنه کار سیاست اقدام به بیان چنین موضوعی کند . ضمن اینکه تمام موافقان ومخالفان علی اوسط هاشمی به نفوذ و جایگاه والای او در دولت تدبیر و امید اذعان می کنند، حتی مدیر مسوول محترم سایت گندم پرس در نشست مذکور « همایش “فعالین سیاسی سیستان”» با قرار گرفتن در پشت تریبون ، پس از بیان مطالب خویش به توانمندی و نفوذ علی اوسط هاشمی اعتراف کرد و بیان داشت اوسط هاشمی بهترین استانداری است که استان سیستان و بلوچستان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به خود دیده است. و در پی اظهارات علی اوسط هاشمی بود که ایشان بادرج روز شمار در سایت خویش به استقبال و پیشواز تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان رفتند.

پس با توجه به جایگاه رفیع علی اوسط هاشمی و وعده تحقق منطقه آزاد تجاری از سوی وی تا پایان خرداد و اطمینان قاطع او از حصول این موضوع،به نظر میرسد تمام مقدمات انجام طرح مهیا شده بوده است و بیان مخالفت از سوی نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت کشور امریست غیرقابل تصور و متوهم.

ضمن اینکه دکتر حسینی نماینده مردم شریف سیستان چند روز قبل از برگزاری کـارگروه تخصصی شورای عالی مناطـق آزاد با ضرس قاطع گفته بود که طرح منطقه آزاد سیستان در تاریخ 26 خرداد 94 در این شورا به تصویب خواهد رسید.

اما نکته قابل تامل دیگر در این سناریو این است که : نویسنده آن مطرح نموده ، سازمان حفاظت محیط زیست نیز یکی از مخالفان تصویب طرح می باشد، این در حالی است که یک سیستانی در آن زمان در کسوت معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور مشغول به فعالیت بوده و با توجه به ارق آن سیستانی و سوا از بحث نفوذ علی اوسط هاشمی در دولت ، قطعا تمام تلاش خود را برای بلامانع بودن طرح از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عمل آورده است.حال چرا نویسنده این گزارش درصدد بوده است که به نوعی دکتر احمد علی کیخا را به کم کاری و…در این برهه از زمان که تنور انتخابات داغ است و وی نیز قصد کاندیداتوری دارد ،متهم کند خود نیز جای سوال دارد!

آنچه مسلم و قابل استنباط است ،مولف این اثر در نظر داشته است به گونه ای وانمود و این ذهنیت را برای مخاطب ایجاد کند که عامل اصلی تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان اظهارات و بغض دکتر علیرضا نورا مدیرکل امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان بوده است و بند به بند سخنان ایراد شده از سوی وی را به رشته تحریر در آورده است، سخنانی به این مضمون” امنیت جای جای ایران اسلامی مرهون مردم سیستان است،مردم سیستان با طوفان ها و ریز گردها دست و پنجه نرم می کنند،خشکسالی و عدم اشتغال امان مردم را بریده و آنها را به سطوح آورده است،مهاجرت معضلی بزرگ برای منطقه سیستان است ، سیستانیها مردمانی میهمان دوست هستند و … و در ادامه بغض دکتر علیرضا نورا باعث دگرگون شدن فضای سنگین جلسه شده است و در نهایت هم منتج به تصویب طرح.

ali

تمامی اظهاراتی را که به دکتر علیرضا نورا نماینده استاندار در کـارگروه تخصصی شورای عالی مناطـق آزاد نسبت داده شده است ، مکررا و به وفور از سوی نماینده معزز ولی فقیه در استان ، ائمه محترم جمعه سیستان در خطبه های نماز جمعه ،نمایندگان ادوار گذشته سیستان و نمایندگان فعلی ،چه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و چه در دیدار با مسوولان کشور و مصاحبه های متعدد با رسانه ها و خبرگزاریها و نیز سایر مسوولان منطقه سیستان و استانی بیان و بارها مصائب و مشکلات سیستان را تشریح نموده اند و نیز از رسانه ملی در غالب مستند پخش شده است. همه آنها با صدایی به بلندای مظلومیت و محرومیت مردم سیستان فریاد زده اند که سیستان تنگه احد ایران است، سیستان و مردمان این خطه از میهن اسلامی را دریابید علاجی برای خشکسالی،بیکاری ریزگردها و…تدبیر کنید.

براساس اظهارات کاتب این سناریو: به نظر می رسد که تاکنون مسوولان بالا دستی و ارشد کشور و حضار در کـارگروه تخصصی شورای عالی مناطـق آزاد درجریان مصائب و مشکلاتی که مردم سیستان با آن دسته و پنجه نرم می کنند نیستند و مسولان ما شامل نمایندگان مجلس ، استاندار و سایر کسانی که از هر جایگاه و ظرفیتی برای بیان مشکلات مردم سیستان استفاده کرده اند ، نتوانسته اند داد و خواسته مردم را به آنها منتقل کنند و این موضوع باعث شده تا مقامات ارشد کشور در جریان مشکلات سیستان و سیستانی ها قرار نگیرند!!! و فقط و فقط اظهارات و بغض دکتر علیرضا نورا باعث تشریح و تفهیم وضعیت منطقه سیستان به حاضرین در این نشست و … شده است.

جالب اینجاست که به روایت نویسنده این ماجرا “مالکی معاون استاندار سیستان و بلوچستان و دیگر نماینده استاندار در این نشست تنها به دفاع از طرح منطقه آزاد تجاری چابهار پرداخته و از بازار افغانستان سخن به میان آورده و نیز بیان داشته است که تحقق منطقه آزاد تجاری سیستان هم خواسته اهل سنت وهم تشیع می باشد و به همین حد اشاره و بسنده کرده است!!!

پر واضح و مشهود می باشد که تلاش ها و مساعدت های آیت الله سلیمانی نماینده معزز ولی فقیه در استان، ائمه محترم جمعه سیستان، نمایندگان مردم شریف سیستان ، استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان و تمامی مسوولان محلی و … درتصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در شورای عالی مناطـق آزاد ،امری غیر قابل انکار و اجتناب ناپذیر می باشد، حالا چرا عده ای در تکاپو هستند تا زحمات دیگران را تقلیل دهند و اشخاص دیگری را برجسته کنند وتحقق طرح را به نفع دیگری مصادره کنند جای بسی تامل و تاثر دارد؟؟!!

گفته می شود دکتر علیرضا نورا این شخصیت وارسته و قابل احترام از بستگان مدیر مسوول محترم سایت گندم پرس می باشد.

در همین رابطه رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس براساس رسالتی که برگرفته از اخلاق و منش ایرانی اسلامی ماست، مراتب تقدیر خویش را از دکتر علیرضا نورا و تمامی کسانی که در تصویب طرح منطقه آزاد تجاری سیستان ایفای نقش نموده اند هر چند خرد و ناچیز ، ابراز می دارد و برای آنان از خالق بی همتا تندرستی و توفیقات روز افزون مسالت می نماید.

موضوعات مرتبط:

پاسخ به اظهارات منتسب به سیستان پرس از سوی مدیر مسوول و عوامل سایت گندم پرس

نظرات بازدید کنندگان
 1. درود بر سایت سیستان پرس مطلب شما همیشه درد مردم رو بیان میکند

 2. سلام
  تشکر از مدیریت سایت مطلب زیبای تان

 3. فکر کنم ………هست
  درسته
  حق داره بغض کنن
  مثل اینکه بغض موروثی هست توی این خانواده

 4. واقعا دیگر این سایت منفعت طلب ….. بس نمیکند تمام مردم از اهداف فرصت طلبانه اش آگاهی دارند ۱۷ سال مردم رو با مدیریتشان بیچاره کردن واقعا چی میخوان چرا ول کردن مردم نیستند مردم دیگر نمیخوان شما رو

 5. پوووووک باز بغض کرده

 6. درود بر مهندس اوسط هاشمی که باعث اتفاق خوب منطقه ازاد سیستان شد

 7. سلام قلم زیبای مدیر سایت باعث شد از آلام مردم رنج دیده سیستان در ۱۷ سال گذشته کاسته شود دردی که با مدیریت اشتباه …. و …. بر مردم روا شد درود بی پایان

 8. این بغض کردن ها و سینه را شرحه شرحه کردن ها در فامیل ما عادی است

 9. چرا این فامیل ……. همه چیز رو منتسب بخود میدونه اینهمه آدم تلاش کردن چرا ندیده میگره خوب معلومه منفعت طلبی

 10. جالبه قبلا لابی‌گری این …..زبانزد بود الان بغض و شرحه شرحه کردن مردم گول این حرکات فریبنده شما رو نخواهند خورد

 11. سلام متن منتشر شده حقایق تلخی از یک …… فرصت طلب است که با افکار عوامگرایانه سعی در تصاحب افکار عوام مردم لست

 12. تشکر از مدیر سایت بابت امتشا. متن فوق

 13. سلام به مدیریت محترم سیستان پرس عزیز ولی حیف نیست که بااین کارت خدمات دکترنوراروکم جلوبدیدوامیدوارهستم روزی برسدکه فرهنگ دشمن ورزی روازهمدیگردورکنیم

 14. من شنیدم مدیر سایت گ………

 15. سلام
  بنده نگارنده کامنت آخر می باشیم باتوجه به داشتن روزه مرتکب اشتباهی شدم ضمن عذرخواهی از شخص مورد خطاب حلالیت می طلبم من شنیدم ایشان ……

 16. مدیر محترم سیستان پرس این افراد…….مجبورند شرحه شرحه و بغض کنن تا…..

 17. درود بر غیرت مدیر سیستان پرس

 18. +3 Vote -1 Vote +1سیستانی دل سوخته

  مطلب منتشر شده توسط مدیریت توانای سیستان پرس یک واقعیتی است از قریب ۲۰ سال مدیریت نادرست توسط …..

 19. ازتلاش تمامی کسانی که در تصویب منطقه ی آزاد سیستان در شورای مناطق آزاد از جمله استاندار محترم سیستان و بلوچستان نمایندگان و امامان جمعه و جماعت و فرمانداران سیستان و پیگیری های خود مردم سیستان سپاسگذاریم ولی انصاف نیست مغرضانه محیط زیست را که اقای دکتر کیخافرزند فرهیخته و دانشمند وتوانمند این دیار که یک چهره ی ملی و جهانی به عنوان معاون سازمان محیط زیست کشورخدمت می کند ویکی از مدافعان جدی سیستان درمحافل ملی وجهانی می باشند مخالف به جامعه القا نمایدازمدیرسایت سیستان پرس هم که روشنگری نمود در این ماه مبارکمضان ارزوی توفیق از درگاه خداوند برای شان داریم

 20. آنچه در گن….. آمده شباهت به درام دارد تا واقعیت! باید از مردم. امام جمعه زاهدان. امام جمعه سابق و جدید زابل و نمایندگان سیستان در مجلس و همه کسانی که بارها و بارها رایزنی با معاون اول رییس جمهور، سازمان شوری عالی مناطق آزاد و … داشتند تشکر کرد. البته ای کاش استانداری پرونده را کامل به شورای مناطق آزاد ارسال می کرد چرا که وظیفه اش این را ایجاب می کرد نه اینکه الان فقط کلیاتش تصویب شده و به علت ناقص بودن طرح مجددا به استانداری برگشت کرده

 21. واقعا متاسفم برای عده ای که لم داده اند از دور و فقط حرف میزنند متاسفم برای آینده سیستان که به دست عده ای حسود و منفعت طلب افتاده که چشم پیشرفت سیستان را ندارند و تنها فرد و جایگاه فردی برایشان مهم هست. حال که یکنفر از جمع مردم رنج کشیده سیستان در عمل خودش را ثابت کرده و دلسوز مردم است باید اینگونه علیه او جبهه بگیرید و سعی کنید که کار ارزشمندی که هیچکدامتان قدمی برایش برنداشتید را بی ارزش جلوه دهید؟ به چه قیمتی؟ تا کی بااین حسادت ورزیها میخواهید به نابودشدن سیستان بجای آبادانی دست بزنید. جای این حرفها هر کدام از شما به سهم خود قدمی بردارید

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.