یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 18723
یکشنبه 27 اسفند 1396 - 9:21
نسحه چاپی

انعقاد ۱۱۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار

سرپرست معاونت اقتصادی منطقه آزاد چابهار گفت: ۱۱۴ قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در منطقه آزاد چابهار در سال ۹۶ منعقد شد.

غلام‌رضا پناه سرپرست معاونت اقتصادی منطقه آزاد چابهار  با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در منطقه آزاد چابهار در سال ۹۶ اظهار بیان کرد: ما سرمایه‌گذاری‌های منطقه را به ۵ بخش کارگاهی، صنعتی، خدماتی، گردشگری و ترانزیتی تقسیم کردیم که مجموعاً در سال ۹۶ حدود ۱۱۴ قرارداد سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران منعقد کردیم.

وی با بیان این‌که ارزش قرارداد‌های منعقدشده ۴ هزار و دویست میلیارد تومان است، افزود: علاوه‌بر قرارداد‌های منعقدشده داخلی بیش از ۴ میلیون دلار قرارداد منعقدشده با سرمایه‌گذاران خارجی داشتیم؛ عملیات اجرایی تمامی واحد‌های طرف قرارداد ما نیز در اوایل سال جدید آغاز خواهد شد.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه رویکرد ما عمدتاً تولید محور است، گفت: قرارداد‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی در اولویت هستند که با مطالعات دقیق و سرمایه مناسب با نوع درخواست صورت گرفته باشد تا درنهایت چابهار به مرکز توزیع، فراوری و ترانزیت تبدیل شود.

پناه با بیان این‌که چابهار بهترین و اقتصادی‌ترین راه برای تبادلات تجاری ۸ کشور مشترک‌المنافع و آسیای میانه است اضافه کرد: این کشور‌ها نیز عمدتاً کشور‌هایی هستند که وارد کننده هستند و برخی کالا‌هایی که مزیت ماست نیز در آن‌ها کمتر تولید می‌شود؛ راهی هم که این کشور‌ها برای تبادلات تجاری خود در پیش گرفتند راه دریایی از طریق دریای مدیترانه است که درصورتی‌که چابهار جایگزین شود زمان و هزینه ترانزیت کالا به این کشور‌ها ۲۰ تا ۲۵ روز کاهش می‌یابد البته این منوط به آن است که چابهار به راه ریلی متصل شود.

وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم چابهار را به مرکز، صادرات، واردات، فراوری، توزیع و در نهایت ترانزیت کالا به این کشور‌ها تبدیل کنیم تا حاشیه سود و اشتغال مطمئنی را در چابهار و در نهایت در استان سیستان و بلوچستان به وجود بیاوریم.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با اشاره به مشوق‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: امکان تملک ۱۰۰ درصدی سهام شرکت‌های اتباع خارجی، ضمانت سرمایه‌گذاری‌ها بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی در ایران و امکان انتقال ۱۰۰ درصد سرمایه و سود حاصل از فعالیت اشخاص ثبت‌شده خارجی به خارج از کشور است، معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی بر درآمد و دارایی به مدت ۲۰ سال، معافیت ورود ماشین‌آلات و مواد اولیه مصرفی واحد‌های تولیدی از عوارض ورودی گمرکی، آزاد بودن صادرات محصولات تولیدی هر منطقه از مقررات عمومی صادرات و واردات و معافیت گمرکی محصولات تولیدی واحد‌های صنعتی منطقه برای صدور به سرزمین اصلی به میزان ارزش‌افزوده در استفاده از مواد اولیه داخلی ازجمله تسهیلات و مزیت‌های قانونی برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار عنوان کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران چابهار بهترین و اقتصادی‌ترین راه برای تبادلات تجاری  آسیای میانه است.

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.