یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 7000
یکشنبه 17 آذر 1392 - 10:52
نسحه چاپی

برگزاری جلسه بررسی ، راهگشایی و رفع کاستی های منطقه سیستان

جلسه  بررسی ، راهگشایی و رفع ،کاستی های منطقه سیستان، با حضور برخی از معتمدین ،کارشناسان و تندی چند از شهروندان در دفتر ارتباط مردمی سرکارخانم دکتر عالی نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی ، روز یکشنبه 17 آذرماه برگزار گردید.

به گزارش سیستان پرس:در این جلسه آقای مجتبی نورا از فعالین محیط زیست به همراه آقای ابولفضل حجازی زاده (مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه زابل) و آقای تقی خواجه (دانشجوی کارشناس ارشد جامعه شناسی ) نیز حضور داشته که آقای مجتبی نورا مطالعات و اقدامات میدانی زیادی جهت بررسی راهای احیای هامون داشته و علی رغم مشکلات و عدم همکاری بعضی مسئولین موفق به اقداماتی در خور تحسین و قابل قبول جهت انعکاس مشکلات خشکسالی و تبعات مستقیم و غیر مستقیم آن به استان و تهران و کشور شده اند.

در ادامه آقای حجازی زاده به عنوان یکی از چهره های فعال دانشگاهی راهکارهای ارتباط قوی دانشگاه زابل به عنوان قطب پیشرفت و امید منطقه سیستان با ادارات و نهادهای مرتبط ارائه دادند ایشان امیدوار بودند که با ارتباط بخش علمی دانشگاه با بخش و بدنه اجرایی شهر محور توسعه منطقه سیستان با گشایش خیره کننده ای مواجه شود و از بن بست کنونی خارج شویم.

و آقای تقی خواجه نیز با تاکید بر نقش پر رنگ و فرهنگ غنی سیستان و جایگاه آن در توسعه ی آینده و چشم انداز اقلیم سیستان ، بر استفاده از این استعداد تاکید کردند که راهکارهای مناسبی نیز ارائه دادند که مورد توجه مشاورین برای پیگیری قرار گرفت.

پس از آن خانم رضوانی که بعنوان نماینده شورای شهر در این جلسه شرف حضور داشتند مسائلی را در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط شورا اسلامی شهر در این مدت کوتاه ارائه نمودند و با اشاره به همبستگی کامل اعضای شورای شهر و ارتباط قوی این نهاد مردم نهاد با نخبگان و معتمدین ، امید به رفع مشکلات شهر با همکاری شهرداری محترم شهرستان زابل داشتند.

بعد از آن سخنان آقای مهدی قویدل مبنی بر اینکه دیگر زمان آزمون و خطای مسئولین به پایان رسیده و جوانان بیدار منطقه با نقطه نظرات کارشناسی و علمی خود می توانند به خوبی در راستای اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران که هدف از آن توسعه در تمام ابعاد آن است ، گام بردارند ایشان ضمن تحسین مجدد از اعضای شورای شهر جهت انتخاب شهردار لایق و دانشگاهی ، تحول را در شهر زابل دور از دسترس ندیدند ، تحولی که دستاوردهای زیادی برای ساکنین این مرز و بوم که به حق شایسته آن می باشند ، دارند.

از جمله زیبا شدن شهر ، ارزش افزوده املاک و تاکید زیادی بر بازگشت امید به شهر و منطقه سیستان داشتند در ادامه بعضی از معتمدین از جمله آقایان حاج رضا شیبانی یکی از سران طایفه شیبک و حاج محمود دلارامی دغدغه های سیستان را به عنوان اشخاصی که حاصل تجربه عمر آنها می باشد را همراه با پیشنهادات خود ارائه نمودند و در پایان آقای محمودی مشاورارشد خانم دکتر عالی  ضمن استماع راهکارهای مربوطه تاکید بر ادامه اینگونه نشست ها داشتند و باب جلسات مداوم با نخبگان را از این به بعد گشوده که امید است سرلوحه فعالیت های دیگر مشاوران و مسئولین قرار گیرد.

در این نشست آقای سعید برجی یکی از مشاوران دکتر عالی ، با اشاره به پیگیری و جلسات متعدد خانم دکتر عالی با وزیران و کمیسیون های مربوطه در رابطه با مشکلات سیستان ، اظهار امیدواری کردند که این پیگیری ها ادامه خواهد داشت تا منتج به نتایج خوب برای توسعه سیستان شود.

نظرات بازدید کنندگان
  1. توزیع ناعادلانه سهمیه آرد در سطح استان ازکجا سرچشمه میگیرد؟ بی تدبیری مسئولین مربوطه یا ایجاد وتشکیل مافیای قدرت یک اقلیت قومی خاص

  2. جناب اقای برجی استفاده از نظرات معتمدین و نخبگان رو باید خیلی زودتر از اینها انجام میدادید.چرا این گونه کارها رو اینقدر دیر انجام دادید.ولی با این حال ماهی رو هر وقت از اب بگیرید تازه است.انشاالله که این رویه ادامه داشته باشد.

  3. اقای برجی یک پیشنهاد خدمتتون دارم.شما وجهیه خوب و دوست داشتنی و تیم قوی توی شهر دارید.نمیدانم چرا پیشنهاد … ایشون رو قبول کردید.شاید دلسوزی شما برای سیستان بوده.ولی با قبول این …..ممکن محبوبیتتون رو از دست بدید.چون اینجا سیستان

  4. انشالله برگزاری این جلسات بعث پیشرفت و ابادنی سیستان شود انشاللله

  5. ‏‎ ‎چرا حقایق رو حذف میکنید در مورد کمال…. بذار مردم بدونن باچه کسانی روبرو هستن

  6. با سلام ممنون از دحماتتون

  7. ‏‎ ‎چه خوب که آقای دکتر حسینی اینقدر بفکر سیستان هستن۰دز زمان ایشان حداقل آقای نوبخت و دکتر بروجردی و ۰۰۰آمدن

  8. مجمع رهروان حریم ولایت(مجمع ایثارگران سیستان) به دبیرکلی سیدرضااحمدی و دبیراجرایی وسخنگویی آقای خواجه علی راه اندازی شد‎ ‎

  9. در حالی که بودجه همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور درسال 93‎کاهش دارد به همت دکترعالی و دکترسیدباقرحسینی 80درصد افزایش یافت‎ ‎

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.