یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 14722
شنبه 16 اسفند 1393 - 11:53
نسحه چاپی

بیاییم رها شدگان از چنگال اعتیاد را دریابیم / با اقداماتی غیر منصفانه زمینه بازگشت آنها به آغوش اعتیاد را فراهم نسازیم

آنچه که پر واضح ، مشهود و غیر قابل انکار می باشد در هر قوم ، فامیل و خانواده یک شخص مبتلا به بیماری اعتیاد وجود دارد. در چنین شرایطی می طلبد که همه انسانهای آزاده و نوع دوست ، در هر جایگاهی هستند و هر بضاعتی که دارند ...

«نجات معتاد نجات یک جامعه است»

به گزارش رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس : امروزه پدیده شوم و خانمان سوز اعتیاد ، یکی ازمعضلاتی می باشد که بنیان خانواده و جامعه را تحت الشعاع قرار داده است ، همه روزه در رسانه ملی ، نشریات و فضای مجازی به مطالبی در مورد اعتیاد و حوادث و آثار ناشی از آن پرداخته می شود.

در شرایط کنونی ، عدم اشتغال و نبود اماکنی جهت پرکردن اوقات فراغت جوانان از جمله عواملی هستند که جوانان رشید و برومند ما را به استفاده مواد مخدر سوق می دهد و منطقه سیستان هم از این قائده مستثنی نیست.

آنچه که پر واضح ، مشهود و غیر قابل انکار می باشد در هر قوم ، فامیل و خانواده یک شخص مبتلا به بیماری اعتیاد وجود دارد. در چنین شرایطی می طلبد که همه انسانهای آزاده و نوع دوست ، در هر جایگاهی هستند و هر بضاعتی که دارند ، دست در دست هم دهند و برای ریشه کن کردن بلای خانمان سوز اعتیاد و بازگشت عزیزانمان به آغوش گرم خانواده و جامعه تلاش کنیم .

متاسفانه سایت گندم پرس در اقدامی در تضاد با تشویق و حمایت معنوی از گریخته گان از چنگ اعتیاد، مراسم شادمانی سنتی، تولد دوباره و رهایی از اعتیاد تعدادی از عزیزان ، برادران ، اقوام ،همشهریان و هموطنان ما را تحت عنوان «« برگزاری مراسم جشن و رقص و پایکوبی»» منتشر کرده است.

در این خصوص ذکر یک نکته الزامی می باشد : وقتی مطلبی به سایت و یا نشریه ای جهت درج ارسال می شود ، در وحله اول بر اساس عرف و قانون تمام عواقب آن متوجه مرجع انعکاس دهنده آن مطلب می باشد نه ارسال کننده آن.

تحقیقات میدانی خبرنگار رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس درخصوص برگزاری این مراسم ، تولد دوباره و رهایی از اعتیاد تعدادی از فرزندان جامعه ما حکایت از این دارد : این مراسم روز جمعه 15 اسفند ماه 93 و اندکی بعد از ساعت 21 در محل سالن حجاب شهرستان زابل برگزار شده است. همچنین در خصوص برگزاری این جشن حیات دوباره و پاکی ، از تعدادی از روحانیون معزز مسوول نیز استعلام شده است که آیا برگزاری این مراسم با توجه به اینکه سالروز شهادت «مسکورة الظلع حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها) » چند روز قبل بوده است ، منافاتی که ندارد و به این عزیزان پاسخ داده شده است که هیچ مشکلی نیست و می توانند این مراسم را برگزار کنند.

بزرگوارانی که در انجمن  معتادان گمنام (NA) حضور و مشغول به خدمت می باشند ، رسوم و سنت هایی دارند ، که بیان برخی از آنها جهت آشنایی خوانندگان گرامی ، با مرام و روحیه جوانمردانه این رجعت کننده گان دوباره به آغوش گرم خانواده و جامعه خالی از لطف نیست، اینها به هیج وجه کمک مالی و اعانه از کسی دریافت نمی کنند ، تمام مراسماتی که از سوی این عزیزان برگزار می شود (شادی،عزا،تعزیه و …) با هزینه ی خود آنها صورت گرفته و به هیچ وجه به اتکال و اهتمام شخص و یا ارگانی برگزار نمی گردد چرا که این امر با رسوم و سنتهای آنان در تضاد می باشد و اعتقاد راسخ دارند که باید دست به زانوی خود زد و یا علی گویان به سرمنزل مقصود رسید.

پس از قرائت مطالب فوق ،قطعا برای انسانهای آزاد اندیش و نوع دوست این سوال پیش می آید که : آیا برگزاری جشن ، تولد دوباره و بازگشت به آغوش خانواده و جامعه یک معتاد، که آرزوی قطع مصرف مواد مخدر یک وعده در طول روز را داشته است و اکنون توانسته فقط و فقط به کمک خدا ، ائمه اطهار و بانوی دوعالم والدة الصّبتین (س) ، یک سال ، دو سال و چندسال بدون مصرف هیچ گونه ماده افیونی و مخدری زندگی کند، و با خود عهد کند که تمام عمر خود را صرف خدمت به معتادین و رهایی آنها از این مصیبت عظمی نماید ، نمی تواند از سوی خویش ، خانواده و دوستان جشنی برپا کنند تا مشوقی برای ترک سایر مبتلاین به مواد وحشتناک مخدر گردد؟ آیا برای معتادی که به آغوش خانواده و جامعه بازگشته است ، باید شاخ و شانه کشید یا نه باید به او عشق ورزید و افتخار کرد که توانسته به کمک الظاف خداوند و «واسطة قلّادة الوجود حضرت فاطمه (س)» پشت این دیو منحوس را بر زمین کوبد و به دیگر بیمارن معتاد بگوید با توکل به خدا و معصومین آنها هم می توانند به این مهم دست یابند؟

پس بر همه افراد جامعه لازم است بیشتر به اطراف مان بنگریم که اعتیاد چه مصائب و مشکلاتی را برای اجتماع بوجود آورده است و بجای یاس و نا امید کردن رجعت کنندگان از دامان اعتیاد ، از انها با تشویق و حمایت معنوی استقبال کنیم.

اما در پایان روی سخن مان با کسانی است که با بی انصافی تمام جشن، تولد و حیات دوباره و مراسم شادمانی سنتی  برادران ، اقوام ، همشهریان و هموطنان ما را به ایام سوگواری «المظلوم زوجها حضرت زهرا(س) » مرتبط نموده اند و باعث رنجش آنهایی شدند که ترک اعتیاد خود را مرحون لطف خدا و ائمه اطهار و نیز خود را وامدار «مغضوبة الحق حضرت فاطمه (س) »می دانند ، توصیه می کنیم که با دقت به مطالعه و تفسیر فرمایش کهربار مولای مان امام حسین (ع) که فرمودند :(اگر دين نداريد و از قيامت نمی ترسيد، لااقل در دنياى خود آزاد مرد باشيد) بپردازند.

از آنجايي كه مي دانم نمي دانيد مي دانم

شما نه با خدا,‌ يا بر خدا يا بي خدا هستيد

يقينم شد شما گر چه مسلمانيد همچون من

ولي من عشق مي خوانم, شما قبله نما هستيد

«و السلام علی من اتبع الهدی»

موضوعات مرتبط :

چرا برخی با مصالح مردم و اصول و منش انسانی،اسلامی ما در تضاد هستند

توهین به جامعه فرهنگی و محمدرضا هدایتی هنرمند سیستانی

از تک تک شما سیستانی ها عذر می خواهم لطفا به فحش ها و ناسزاها پایان دهید

گلایه و انتقاد از هجمه و تهمت های جریانهای تندرو و افراطی به شهرداری زابل

پاسخ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زابل به نامه متخصص سیستانی به خانم عالی مندرج در یکی از سایت های محلی منطقه سیستان

نظرات بازدید کنندگان
 1. جشن رقص در ایام فاطمیه به هر دلیل کار غیر عرف و دور از اخلاق معنوی می باشد.

 2. سلام ، یک عده میگن مراسم سوگواری از روز دوشنبه 11 اسفند شروع می شود و روز چهارشنبه 13 اسفند خاتمه می یابد ، عده ای دیگر نیز می گویند از روز سه شنبه 12 اسفند شروع می شود و روز پنج شنبه 15 اسفند پایان می یابد ، بالاخره ما نفهمیدیم مراسم عزادری چه تاریخی است؟

 3. سلام دوستان
  این موضوع ربطی به انجمن معتادان گمنامna ندارد
  جلسات na یک ساعت و نیم در مکانهایی که مسئولین در جریان هستند برگزار میشود

  • Vote -1 Vote +1رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس:

   سلام دوست عزیز که با نام گمنام نظر داده اید ، ممنون از تذکر به جا و به موقع شما ، بزرگوار ما هم اعلام نکرده ایم این موضوع از سوی انجمن معتادان گمنام (na) برگزار شده است و انجمن na بانی این مراسم تولد دوباره عزیزانمان بوده است ، فقط مختصر اشاره ای به رسوم و سنتها و رادمردیهای آنها در انجمن na داشتیم.

   لذا سرور ارجمند،اگر درج گوشه ای از جوانمردیهای و سنن دوستان در انجمن معتادان گمنام na ، از سوی این سایت موجبات آزردگی خاطر شما را به دنبال داشته است ، پوزش ما را پذیرا باشید .

 4. خدایای خوب من ، این دستهایی که جوانان ما رو به انحراف و نابودی می کشاند قطع کن و همه مردم عزیز کشور ایران را در پناه خودت حفظ کن

 5. نهایت رذالت و بی شرمی هست شکستن دل مردم،فقد باید تاسف خورد

 6. درود بر شرفت سیستان پرس و خدا لعنت کند کسانی را که با نشاطو شادابی در جامعه مشکل دارند

 7. فقط باید تاسف خورد و به حضرت زهرا تمسک جست از دست برخی افراد معلو الحال که با شاد بودن و نشاط مردم مشکل دارند

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.