یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 18725
یکشنبه 27 اسفند 1396 - 9:24
نسحه چاپی

تشدید نظارت‌های بهداشتی دام در سیستان و بلوچستان

نظارت‌های بهداشتی روی ورود و خروج دام و بحث قرنطینه دامی در ایام نوروز در سیستان و بلوچستان تشدید می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: از آنجا که بحث ورود و خروج دام و امکان ورود بیماری‌های دامی از طریق مرزهای کشورهای افغانستان و پاکستان برای استان وجود دارد، بحث قرنطینه دامی در استان بشدت کنترل می‌شود.در این راستا در ایام نوروز نظارت دامپزشکی بر قرنطینه دامی و مراکز کشتارگاهی و بسته‌بندی گوشت در استان سیستان و بلوچستان مضاعف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مخاطره دامپزشکی، ورود دام زنده و احتمال انتقال آلودگی از این طریق است تأکید کرد: به همین دلیل به هیچ وجه اجازه خروج دام‌های وارداتی را به صورت زنده نمی‌دهیم و همه این دام‌ها باید در استان ذبح و به صورت فرآورده گوشتی به سایر استان‌ها بروند.
حسینی گفت: در استان سیستان و بلوچستان 5 ورودی برای دام زنده داریم که مجهز به امکانات قرنطینه‌ای و پیش قرنطینه هستند. در مرکز پیش قرنطینه دامی همه دام‌های ورودی به استان سیستان و بلوچستان هویت دار و ضمن سمپاشی علیه انگل‌های خارجی معاینه بالینی می‌شوند. در استان سیستان و بلوچستان بالغ بر 180 رأس دام سنگین، یک میلیون و 200 هزار رأس دام سبک و 70 هزار نفر شتر وجود دارد.

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.