یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 14024
جمعه 19 دی 1393 - 12:55
نسحه چاپی

توهین به جامعه فرهنگی و محمدرضا هدایتی هنرمند سیستانی

آیا این بود پاسخ محمدرضا هدایتی که با صدایی بغض آلود و چشمانی مملو از اشک در رسانه ملی گفت ، من محمدرضا هدایتی زابلی هستم ،گفت ما مردمی فحاش و هتاک نیستیم ، فرهنگ و تمدن مان را معرفی کرد ، میهمان نوازی مان را معرفی کرد ، از بی آبی و خشکسالی و گردو غبار گفت، از غنا و تواضع سیستانی و ... گفت.

به گزارش رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس:یکی از سایت های منطقه سیستان، پس از اجرای خاطره طناز رامبد جوان در تاریخ 14 / 10 / 93 در برنامه بعضی ها ، با درج مطلبی در این سایت رامبد جوان را به شدت مورد مواخذه قرار داد و اظهار داشت شما به فرهنگ ، تمدن و مردم سیستان توهین کرده اید و با اعلام چگونگی دست یابی به او و حریم خصوصی وی در سایت و شبکه های ارتباطی ، خواست تا مراتب اعتراض خود را با جدیت هرچه تمام به رامبد جوان و برنامه مذکور اعلام کنند و از مسئولین منطقه و استان هم خواست که از این قافله عقب نمانند.

در واقع مدیر مسئول این سایت مقدمات حمله و هجمه به هنرمندی که در سطح ملی قرار دارد و از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است و توهین به آن تبعاتی در آینده نیز به همراه خواهد داشت را فراهم کرد، با توجه به زیرکی خاص مدیر این سایت  و ربط دادن تبعات آتی به دولت و مدیران استانی  ، قطعا به این مهم واقف بوده که پنج انگشت با هم برابر نیستند و در این فراخوان صورت گرفته از سوی وی ، اقداماتی مغایر با سنن ما و استفاده از الفاظ رکیک و ناپسند بر علیه رامبد جوان را به همراه خواهد شد.

در این برهه اشخاصی در برابر رویه پشنهادی و فراخوان وی و سایرین موضع گرفتند و برای حفظ حرمت و جایگاه سیستان و سیستانی اظهار داشتند: رامبد جوان توهینی به مردم سیستان نکرده ، از جمله اکثریت جامعه فرهنگی سیستان و محمد رضا هدایتی هنرمند سیستانی مطرح شده در سطح ملی.

url

محمدرضا هدایتی همان کسی که در برنامه دیشب بعضی ها ، با بغض و چشمانی تر صدای مردم و مشکلات سیستان را به گوش نه تنها ایرانیان ، بلکه سراسر عرصه گیتی رساند، گفته بود:

من با رامبد صحبت كردم نماينده زاهدان هم فيلم رو ديدن و چيز توهين آميزى نديدن بياييم ظرفيت هامونو بالا ببريم ، طنز با مسخره كردن وتوهين فرق ميكنه الان وزير بهداشت جلوى كار آقاى مديرى رو گرفته وما بيكار شديم. بايد به خودمون ياد بديم كه ظرفيت باهم خنديدن رو داشته باشيم. آقاى جوان خاطره اى واقعى از دورانى از زندگيشون بيان كردن ما زابلى ها آنقدر قوى هستيم كه با همچنين قضيه ى پيش افتاده اى به تواناييهامون شك نكنيم و دچار بحران نشيم.

در واقع محمدرضا هدایتی فریاد زده بود : همشهریان سیستانی ، خواهران و برادران نجیب من ، بیان خاطره از یک سیستانی مقیم شمال کشور فقط یک طنز بوده و نه توهین به من و شما و فرهنگ و تمدن مان .

متاسفانه مدیر این سایت در اقدامی که به نظر می رسد در پی تطهیر خود و همفکران ،از جو به وجود آورده بر علیه رامبد جوان که همراه با توهین و استفاده از الفاظ رکیک و زشت به وی بوده و تهدیدی جدی برای فرهنگ و هویت ما به شمار می آید ، پس از پایان برنامه دیشب بعضی ها و اظهارات رامبد جوان و محمدرضا هدایتی ، نسبت به انعکاس این برنامه در سایت خود اقدام نموده و به تشریح و تفسیر آن پرداخته و در قسمتی با بکار بردن این جمله :

{{ البته این بین  کسانی که  سکوت کردند و در نهان و اشکار گفتند ,توهینی نبوده و مردم بیخود پیاز داغش را زیاد کرده اند کمتر از آنهایی که به رامبد جوان فحاشی کردند ملامت نیستند و شاید هم بیشتر.}}

به فعالان فرهنگی سیستانی در حل و فصل این ماجرا و محمدرضا هدایتی آشکارا توهین نموده است.(تصاویر و پرینت این مطلب موجود است)

 

حال سوال اینجاست؟ دوست عزیز ، بر چه اساس و استنباطی شما به این نتیجه رسیدید که کسانی در این موضع سهوا پیش آمده ، در صدد ختم به خیر این قائله بودند و می دانستند مزدورانی هستند به اسم سیستان و سیستانی در پی تخریب فرهنگ و هویت ما از این ماجرا نهایت استفاده ابزاری را خواهند کرد، پای پیش گذاشتند و خواستند با موضوع احساسی برخورد نشود ، بلکه عقلایی و منطقی برخورد شود ، که الحمدلله همان شد که جریان عقلایی به دنبال آن بودند نه احساسی، فحاش و هتاک قلمداد کردید و رتبه و مرتبتشان را فراتر از کسانی که به تحریک شما و همفکران به رامبد جوان فحاشی کردند ، قرار دادید ، آیا خیر خواهان هم باید سر تعظیم در برابر توصیه های جریان احساسی فرود می آورده و به وی توهین می نمودند !! و آنگاه از زمره کسانی که فرمودید: سکوت کردند و در نهان و اشکار گفتند توهینی نبوده خارج می شدند!؟

آیا این بود جواب فرزند سیستان محمدرضا هدایتی که گفته بود « طنز رامبد جوان توهینی نبوده و همشهریان سیستانی رفع نگرانی خواهد شد» ، چگونه توانستید محمدرضا هدایتی و فعالین عرصه فرهنگ دخیل در ختم بخیر نمودن این موضوع به بهترین شکل را در زمره فحاشان و هتاکان قرار دهید ؟

آیا این بود پاسخ محمدرضا هدایتی که با صدایی بغض آلود و چشمانی مملو از اشک در رسانه ملی گفت ، من محمدرضا هدایتی زابلی هستم ،گفت ما مردمی فحاش و هتاک نیستیم ، فرهنگ و تمدن مان را معرفی کرد ، میهمان نوازی مان را معرفی کرد ، از بی آبی و خشکسالی و گردو غبار گفت، از غنا و تواضع سیستانی و … گفت.

ایها الناس قضاوت باشماست : آیا واقعا سزای نیکی بدی است !!!!!! چگونه می توان از نیش مارهایی که برای نجات آنان کوشیده ایم در امان بود !؟

موضوعات مرتبط :

رامبد جوان:از تک تک شما سیستانی ها عذر می خواهم لطفا به  فحش ها و ناسزاها پایان دهید

رامبد جوان از مردم سیستان عذر خواهی کرد/عکس

نظرات بازدید کنندگان
 1. با سلام افراد کمی بی ادبی نمودند که حتما هم سیستانی نیستند واکثرا محترمانه اعتراض نمودند اما شما طوری سوال مطرح می کنید گویی کل سیستان بی احترامی کرده اند واین از نظر من خواننده یعنی بی احترامی به همه سیستانی ها!!!!

  • رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس : با سلام دوست عزیز استفاده از الفاظ رکیک و فحاشی کم و زیاد نداشته و در فرهنگ و تمدن ما جایی ندارد ، ضمن اینکه از شما دعوت بعمل آورده تا با طمانینه ،مجددا این نقد و مطلب «رامبد جوان:از تک تک شما سیستانی ها عذر می خواهم لطفا به فحش ها و ناسزاها پایان دهید» در ذیل همین خبر را مطالعه فرمایید ، تا انشاالله شبهه پیش آمده مرتفع گردد.
   در پناه حق شادکام و سربلند باشد

 2. چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی
  ادم عاقل اول باید فکد کنه بعد حرف بزنه، هر کسی توهین کرده هر کی می خواد باشه توهینش زیبنده ی خودشه و شاکله ی خودشو نشون میده حرفاشم زیبنده ی خودشه و بس
  اما سکوت در برابر توهین ….؟؟
  حضرات ما مردم مظلومی هستیم واقعا داره به ما ظلم میشه چشاتونو باز کنید
  ببینید به کجا رسیدیم؟
  درد ما سیستانی ها توهین کسی مثل رامبد جوان نیست درد ما درد ندیده انگاشتن ماست همه چشاشونو بستن
  از صبح تا غروب داد میزنن دریاچه ارومیه خشک شد فلان جا فلان شد کمک بشر دوستانه به فلان جاها ارسال شد و…اما دولت محترم اصلا حواسش به نابودی سیستان با تمدن بابلاش نیست ما فرزندان رستمیم نباید بزاریم اینجوری با ما رفتار بشه این واکنش ها درواقع به خاطر حرفای رامبد جوان نبوده بغض سیستانی هاست که شکسته بغض از بی عدالتی و تبعیض

 3. اگه رامبد جوان هنرمند ارزشیه چرا باید حرفی بزنه که شان شو ببره زیر سوال
  هر کی از راه رسیده شده هنرمند و به خودش اجازه توهین داده
  لابد توقع دارین ما سیستانیها براش کف و سوت بزنیم و بگیم دستت درد نکنه چقدر خوب حرف زدی واقعا مرسی لطف کردی نظر لطفته
  اگه یه ذره غیرت داشتی این حرفا رو نمی زدی و از رامبد جوان دفاع نمی کردی
  اگه بویی از غیرت رستم داشتی اینجوری نمی نوشتی هنرمند ارزشی
  قعا متاسف شدم دیدم یه سیستانی اینجوری نوشته

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.