یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 18581
چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 8:29
نسحه چاپی

دانشگاه زابل با ۲۷ کشورجهان مبادله علمی دارد

رئیس دانشگاه زابل گفت: این دانشگاه با ۲۷ کشور جهان تعامل علمی دارد که در همین راستا در یکسال اخیر ۶۰ پژوهش مشترک انجام شده است.

به گزارش سیستان پرس موسی بهلولی درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: یکی از اقدامات دانشگاه زابل اجرای پژوهش‌های علمی مشترک با دیگر کشورها است و در همین راستا طی یکسال گذشته ۶۰ پژوهش مشترک بامراکز علمی و دانشگاه های این کشورها انجام شده است.

رئیس دانشگاه زابل از راه اندازی پژوهشکده سیستان شناسی و افغانستان شناسی خبر داد و  افزود: در سال جاری ۱۰ میلیارد ریال در دانشگاه زابل به فعالیت های پژوهشی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های منطقه سیستان به ویژه نیروی انسانی باید مورد توجه باشد و نخبگان و فرهیختگان استان و منطقه برای پیشرفت این خطه از ایران اسلامی تلاش کنند.

بهلولی گفت: باتوجه به شرایط خاص سیستان و غیرصنعتی بودن این منطقه یک سند راهبردی در دانشگاه زابل با محوریت بخش کشاورزی تدوین شده است که در این راستا طرح های مختلفی نیز پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در زمینهٔ الگوسازی اقتصاد مقاومتی، تلاش برای توسعه کشت زیتون با احداث قلمستان، راه‌اندازی دستگاه استحصال روغن‌زیتون، احداث باغ با حدود ۲۰ رقم زیتون با همکاری مرکز پژوهشگاه ملی ژنتیک به‌منظور شناسایی مناسب‌ترین و مقاوم‌ترین گونه‌های زیتون برای این منطقه و همچنین پرورش گیاهان دارویی و پرورش بلدرچین و جوجه شترمرغ از دیگر اقدامات دانشگاه زابل بوده است.

رئیس دانشگاه زابل تصریح کرد: این اقدامات در منطقه سیستان و با هدف رفع مشکلات موجود در این خطه و تعریف راهکارهایی برای زندگی بهتر و مطلوب تر مردم انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت تحقق دانشگاه های کارآفرین بیان داشت: بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی یک معضل جدی است از همین رو دانشگاه زابل به دنبال ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای گسترش فرهنگ کارآفرینی است و اقداماتی نیز در این خصوص انجام شده است.

بهلولی با اشاره به اینکه در سال آینده بودجه اقدامات پژوهشی افزایش می یابد، افزود: نگاه مدیریتی وزارت علوم از توسعه‌ آموزشی و فیزیکی به سمت ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و توسعه ماموریت گرایی دانشگاه‌ها و تأکید بر کارآفرینی و پرورش دانش‌آموختگان متناسب با نیاز واقعی کشور تغییر یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به این تغییر سیاست‌های وزارت علوم، دانشگاه زابل نیز موفق به اخذ مجوز قطعی برای رشته صنایع چوب در مقطع دکتری شده است و درخواست کسب مجوز برای راه‌اندازی ۲۰ رشته جدید در حوزه‌هایی همچون گرایش‌های باستان‌شناسی، انرژی‌های نو و خبرنگاری نیز به وزارت علوم ارائه‌شده است.

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.