یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 18642
سه شنبه 22 اسفند 1396 - 6:38
نسحه چاپی

سرمایه‌گذاری بیش از ۴۲ هزار میلیارد ریالی در چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ۱۱۴ طرح سرمایه‌گذاری در چابهار به ارزش ۴۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال به تصویب رسیده است.
سیستان پرس :مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ۱۱۴ طرح سرمایه‌گذاری در چابهار به ارزش ۴۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال به تصویب رسیده است.
به گزارش میزان، عبدالرحیم کردی در نشست خبری با بیان اینکه فاز یک بندر شهید بهشتی در سال جاری افتتاح شد، اظهار کرد: در سال ۹۶ بیش از ۹۰۰ درخواست سرمایه گذاری ثبت شده که ۳۱۶ درخواست در کمیسیون اقتصادی منطقه تصویب شد.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: از این ۳۱۶ طرح مصوب، ۱۱۴طرح به مرحله قرار داد رسیدند که ارزش سرمایه‌گذاری اظهاری ۴۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال است.
وی گفت: همچنین نخستین پرتال سرمایه‌گذاری راه اندازی شده و سرمایه گذاران از ثبت تا سرمایه گذاری را می توانند در این پرتال پیگیری کنند.
کردی با بیان اینکه فرآیند آغاز کسب و کار و سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار به ۴۸ ساعت رسیده است، خاطرنشان کرد: بزرگترین دستاورد مناطق آزاد در چهار سال گذشته ماموریت محور کردن مناطق و حرکت بر روی نقشه راه بود.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به ۸۰ میلیارد تومان پروژه برای تامین زیرساخت‌ها در سال ۹۷ تصریح کرد: ۱۱۷ واحد فعال تولیدی در منطقه آزاد چابهار قرار دارند که در سال ۹۶ این واحد‌ها ۶۰۰ برابر رشد در واردات مواد اولیه داشتند.
وی در مورد اتصال راه‌آهن چابهار به خط سراسری، خاطر نشان کرد: این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به زودی با تامین مالی به خط سراسری راه‌آهن وصل می‌شود.
کردی درباره نظارت بر بودجه مناطق آزاد بیان کرد: مناطق آزاد همواره در این باره پیش قدم بودند و از سال ۱۳۹۳ رسما نظارت بر بودجه مناطق آزاد شروع شده و ناظر فعالیت دیوان محاسبات است و تصور نمی‌کنم این موضوع مانعی بر سر راه مناطق آزاد باشد.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان این‌که ۸۰۰ میلیون دلار فاینانس برای راه آهن بندر چابهار در سفر رئیس جمهور به هند مدنظر قرار گرفت، گفت: توسعه سواحل مکران جدی‌ترین سند منطقه‌ای است که عزم ملی نظام را در توسعه خود به همراه دارد و  در حال حاضر طرح پهنه‌بندی سواحل مکران در حال تنظیم پیوست‌های اجتماعی، فرهنگی است و پیوست زیست محیطی آن مراحل تصویب خود را در سازمان محیط زیست پشت سر می‌گذارد.
وی درباره احداث فرودگاه چابهار اظهار کرد: تملک اراضی توسط شرکت فرودگاه‌ها صورت گرفته و مذاکرات در حال انجام است و امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
کردی از ایجاد نخستین شهرک شیلات در چابهار خبر داد و خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد تن ماهی و ۳۴ درصد آبزیان کشور از چابهار و کنارک تامین می‌شود.
نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.