یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 18690
جمعه 25 اسفند 1396 - 20:59
نسحه چاپی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معرفی شد

دکتر سید محمد هاشمی شهری در مراسمی با حضور قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان سیستان و بلوچستان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان معرفی شد.

سیستان پرس :سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم گفت: نخستین اولویت من در عرصه سلامت، نگاه ویژه به وضعیت بهداشت و درمان مردم سیستان و بلوچستان و ارتقای شاخص‌ها و حفظ دستاوردهای بزرگ سلامت خواهد بود.
دکتر سیدمحمد هاشمی شهری نگاه ویژه به مطالبات کارکنان و همکاران عرصه سلامت و رفاه آنان را از مهمترین برنامه‌های مدیریتی خود عنوان کرد.
وی شایسته سالاری را یکی از عوامل موفقیت در عرصه سلامت عنوان کرد و گفت: با نگاه شایسته ‌سالاری و استفاده از بهترین ظرفیت های علمی متعهد و متخصص مسیر را ادامه خواهیم داد.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: دولت تدبیر و امید و مسئولان دست اندرکار از هیچ تلاشی در این راه فرو گذار نیستند به گونه ای که این دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت حمایت همه جانبه ای برای ایجاد بسترهای لازم خدمات بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان انجام داد.
محمودرضا میری بنجار کاهش 38 درصدی مرگ مادران، 85 درصدی موارد بروز تالاسمی، 75 درصدی موارد بروز مالایا و افزایش 20 درصدی زایمان های طبیعی، 26 درصدی تعداد اعمال جراحی در بیمارستان های تابعه، افزایش 15 درصدی مراجعان به اورژانس و کلینیک های تخصصی و عمومی را از جمله دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
وی ادامه داد: توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان در بخش های مختلف نظیر راه اندازی بیمارستان های جدید، پایگاه امداد هوایی و ساخت مراکز و اختصاص 670 میلیارد ریال تجهیزات از عوامل مهم در بهبود شاخص های سلامت سیستان و بلوچستان است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی و داشتن بیش از هزار و 100 کیلومتر مرز خشکی با 2 کشور همسایه و 310 کیلومتر مرز دریایی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.