دوشنبه 28 خرداد 97 - June 18, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 7457
پنج شنبه 21 آذر 1392 - 8:47
نسحه چاپی

سوال مهم …..

بار‌ها در ادارات دولتی و غیردولتی شنیده می‌شود که افراد به این دلیل کارایی بالایی ندارند که احساس می‌کنند، اگر در حد اعلا کار کنند، ناکارآمدی دیگران مشخص می‌شود و این افراد ناکارآمد به هر ترتیب، فرد کارآمد را حذف می‌کنند تا ناکارآمدی‌ آنان به چشم نیاید و این دوره تسلسل همچنان ادامه پیدا می‌کند.

در تاریخ سیاسی گذشته و اکنون ایران، میان مدت زمان صدارت، وزارت و یا مسئولیت یک فرد و خلقیاتی همچون چاپلوسی و بی‌شخصیتی او، ارتباط مستقیمی است، به گونه‌ای که عموم افراد صاحب‌فکر، صاحب‌شأن و خدمتگزار و صاحب عقیده، مدت زمان کوتاهی مدیریت کرده و بسیار زود حذف شده‌اند.

متأسفانه این روند در سطوح مدیریتی میانی نیز بسیار رایج و البته مسأله‌ای رنج‌آور است. اگر در سطوح مدیریتی بالا، تملق و چاپلوسی افراد در قالب گرایش‌های سیاسی خود را توجیه و افراد مستقل را به دلیل ناهمخوانی در گرایش‌های سیاسی حذف می‌کنند، در سطوح میانی، رسما و آشکارا این چاپلوسی و تملق و وابستگی شخصی افراد است که باعث می‌شود آنان در مناصب گوناگون به کار گرفته شوند.

در چنین روندی حتی افراد با سواد و تحصیل‌کرده نیز به بیماری همچون تملق و چاپلوسی و تلاش برای حذف افراد کارآمد روی می‌آورند، تا جایی که برخی بر این باورند، این ساختار است که خود را به همه تحمیل می‌کنند؛ بدین ترتیب که ساختار اداری و مدیریتی کشور، باعث می‌شود حتی افراد صاحب‌فکر و تحمل نیز یا بدین خلق ناپسند آلوده و یا از چرخه حذف شوند.

اکنون به نظر شما، آیا دلیل وجود تملق و چاپلوسی ، اصولا به دلیل خلقیات افراد است و این افراد هستند که چنین ساختاری را شکل داده‌اند و یا این ساختار بیمار است که خود را بر افراد تحمیل کرده است؟

منبع : پایگاه تخصصی شهر و شهروند

نظرات بازدید کنندگان
  1. سلام مهندس خسته نباشی
    انشاالله بخونن و حلال کنن روزی شون رو!!!!!!!!!!

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.