یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 16661
چهارشنبه 26 آبان 1395 - 8:40
نسحه چاپی

سیستان نیازمند نیروی انتظامی و مرزبانی مستقل است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل گفت : با توجه به شرایط خاص و ویژه منطقه سیستان این خطه از ایران اسلامی نیازمند داشتن نیروی انتظامی و مرزبانی مستقل می باشد، در صورت تحقق این امر وضعیت معاش مردم و نیز امنیت منطقه بهبود خواهد یافت . مسئولان و نمایندگان محترم در راستای تحقق این مهم بیش از پیش تلاش نمایند.

سیستان پرس:دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل دکتر محمد سرگزی روز سه شنبه در جمع اصحاب رسانه به ارائه برخی از آمار و اقدامات صورت گرفته در یک ماهه اخیر پرداخت و اظهار داشت: دستگیری ۱۹ خرده فروش مواد مخدر، 4 قاچاقچی مواد مخدر، توقیف سه دستگاه خودرو حامل مواد مخدر، جمع آوری ۱۰ هزار ورق قرص ترامادول از سطح بازار، جمع آوری ۳۵ معتاد متجاهر و هفت پاتوق استعمال مواد مخدر صنعتی از جمله برخی از اقدامات یک ماه اخیر در حوزه شهرستان های زابل و نیمروز می باشد.

دادستان عمومی زابل همچنین از دستگیری چهار تیم سرقت مسلحانه خودرو متشکل از ۱۲ نفر سارق با همکاری نیروی های نظامی و انتظامی نیز خبر داد.

ضایعات و اوراق فروشی ها ملزم به احراز هویت فروشندگان و کالا هستند

دکتر محمد سرگزی با اشاره به ساماندهی ضایعات  و اوراق فروشی های سطح شهر بیان کرد: این صنوف هنگام خرید جنس دست دوم ملزم به احراز هویت فروشنده و ثبت آن در دفتر ثبت اموال شده اند تا بدین طریق از فروش اجناس مسروقه جلوگیری شود و همچنین در راستای ساماندهی و برخورد با متخلفان این بخش تا کنون هشت اوراق فروشی و مرکز ضایعاتی در سطح شهر پلمپ شده است.

فروش متادون خارج از پروتکل درمان آسیب های اجتماعی به دنبال دارد

دادستان عمومی زابل در بخشی از سخنان خود بیان داشت : لزوم ساماندهی اعتیاد در سطح منطقه و همچنین پیشگیری از این بلای خانمان سوز در دستور کار دادستانی شهرستان زابل قرار دارد .

وی افزود :کنترل این موضوع  نظارت کافی را می طلبد.  بر حوزه کلنیک های ترک اعتیاد (mmt) دانشگاه علوم پزشکی نظارت دارد.  بر اساس مقررات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی طی پروتکل درمان، داروی متادون را در اختیار کلینیک های ترک اعتیاد قرار می دهد و این کلنیک ها می بایست این شربت ها را در اختیار جامعه هدف واقعی قرار دهند که در بسیاری از کلنیک ها این اتفاق می افتد .اما برخی اقدام به فروش این دارو در بازار آزاد می نمایند .

دادستان زابل یادآور شد:  فروش این دارو خارج از پروتکل درمان غیرقانونی محسوب می شود و با افراد و کلنیک های  که اقدام به فروش متادون خارج از پروتکل درمان نمایند بر اساس قانون برخورد می شود.

وی افزود: تاکید می شود افراد بیمار به مواد مخدر صنعتی و سنتی برای کاهش آسیب های اجتماعی به خود و خانواده به مراکز ترک اعتیاد مراجعه و در دوره متادون درمانی در محل کلینیک ها  شرکت نمایند.

سرگزی تصریح کرد: فروش غیر قانونی متادون در بازار آزاد باعث شده تا بخشی از جوانان و نوجوانان که امکان مصرف مواد مخدر درجمع خانواده را نداشتند از متادون استفاده نمایند. که در این شرایط نه تنها اثر متادون درمانی در کاهش اسیب های اجتماعی افراد معتاد به مواد سنتی و صنعتی عقیم مانده بلکه افراد جدیدی را نیز معتاد به متادون نموده است.

مردم درخواست ارتقاء حوزه سلامت را دارند

دادستان عمومی زابل با بیان این نکته که خواسته عموم مردم در ملاقات هایی که صورت می گیرد بحث ارتقا حوزه سلامت می باشد ، افزود :ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاشهای پزشکان گرامی ،مردم معتقدند که پزشک خانواده به تعداد کافی در روستاها وجود ندارد، از طرف دیگر تعدادی از مردم گلایه هایی نسبت به فضای فیزیکی برخی از مطب ها دارند که از این پزشکان عزیز درخواست می شود نسبت به بهسازی فضای فیزیکی مطب خویش اقدام فرمایند چرا که این فضا زیینده هم نوعان مان نیست.

شایعات هیچ اختلالی در عزم و اراده ما برای خدمت با افتخار به مردم وارد نمی کند

دکتر محمد سرگزی دادستان عمومی زابل در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص کاندیدا توری وی در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی این گونه پاسخ داد هیچگونه برنامه و یا قصدی برای ورود به برنامه های انتخاباتی را ندارم  ، چرا که تخصص من در دستگاه قضا است و در کسوت قضاوت می توانم به مردم خدمت کنم و موفق خواهم بود ،  بدیهی است درمقام نماینده مجلس در راستای خدمت رسانی به مردم و منطقه موفق نخواهم بود ،ضمن اینکه تمامی نمایندگان ادوار مردم شریف سیستان توانمند ، دلسوز و پیگیری مطالبات مردم و توسعه منطقه بوده و هستند.

سیستان نیازمند نیروی انتظامی و مرزبانی مستقل است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل گفت : با توجه به شرایط خاص و ویژه منطقه سیستان این خطه از ایران اسلامی نیازمند داشتن نیروی انتظامی و مرزبانی مستقل می باشد، در صورت تحقق این امر وضعیت معاش مردم و نیز امنیت منطقه  بهبود خواهد یافت . مسئولان و نمایندگان محترم در راستای تحقق این مهم بیش از پیش تلاش نمایند ما هم بعنوان یکی از خدمتگذاران مردم در کنار آنها خواهیم بود.

دادستان زابل در پایان اظهار داشت: روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته زمان ملاقات مردمی است و مردم می توانند بطور مستقیم مشکلات خویش را مطرح کنند.

نظرات بازدید کنندگان
  1. با عرض سلام سیستان بیشتر به ایجاد کارخانه و ایجاد شغل برای جوانان بیکار احتیاج دارد تا بسوی مواد و کار خلاف کشیده نشوند با تشکر

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.