یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 14697
جمعه 15 اسفند 1393 - 11:08
نسحه چاپی

پاسخ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زابل به نامه متخصص سیستانی به خانم عالی مندرج در یکی از سایت های محلی منطقه سیستان

حرکت آلوده ای که در سایت جنابعالی بر علیه دلسوزان و مسئولان زحمتکش سیستان آغاز شده است سناریوی جدیدی نیست زیرا جنابعالی از زمان بدو تاسیس این سایت این رویه را جهت سهم خواهی با حربه تخریب آغاز نموده اید.

به گزارش رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس:ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زابل در پاسخ به نامه متخصص سیستانی که در یکی از سایتهای محلی منطقه سیستان مندرج گردیده است ، با ارسال جوابیه ای پاسخ داد.

در ابتدای امر جا دارد مراتب تقدیر و تشکر خود را از این اقدام شجاعانه و ارزشی جناب مهندس فرقانی ابراز نماییم ، قطعا اتخاذ چنین مواضعی ضمن شفاف سازی و برملا ساختن چهره افراد ریاکار و متذعر پوشالی ، موجب متنبه شدن آنها که در گرفتن پاچه مردم و مسوولان بدور از انصاف و با حب و بغض ، تخصص و تبحر خاصی دارند ، نیز می گردد.

امیدواریم این جوابیه حق طلبانه و مقتدرانه ، بدعتی باشد برای سایر مسوولانی که بی تفاوتی را در برابر حرکات ددمنشانه و تخریبی جریانات معلوم الحال برمی گزینند و باعث جری و گستاخ شدن بیش از پیش آنها می گردند.

در ادامه بدون هیچگونه دخل و تصرفی این جوابیه از سوی رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس و به نقل از کیانسه باز نشر می گردد:

 

بسمه تعالی

نامه سرگشاده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زابل به سایت گندم پرس

جناب آقای یونس دهمرده مسئول پایگاه اطاع رسانی گندم پرس

حرکت آلوده ای که در سایت جنابعالی بر علیه دلسوزان و مسئولان زحمتکش سیستان آغاز شده است سناریوی جدیدی نیست زیرا جنابعالی از زمان بدو تاسیس این سایت این رویه را جهت سهم خواهی با حربه تخریب آغاز نموده اید.

شما در تاریخ ۳۰/۱۱/۹۳ مطلبی تحت عنوان نامه یک متخصص به خانم عالی نوشته اید که اولا این چه متخصصی است که شهامت گفتن نام خود را ندارد و به تخریب نماینده محبوب و زحمتکش سیستان پرداخته است که سرتاسر نامه نشان از حب، بغض و حسادت و بی تقوایی داردکه نشر این اکاذیب جهت تشویش اذهان عمومی جامعه می باشد که نهایتا هدف آن بدبین نمودن مردم به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

من نمی خواهم به اکاذیبی که در خصوص عملکرد خانم دکتر عالی نماینده محبوب سیستان نوشته اید بپردازم زیرا عملکرد بسیار خوب و صداقت ایشان بر کسی پوشیده نیست و خودشان حتما پاسخ این اکاذیب را خواهند داد، منتهی مطلبی را درخصوص منابع طبیعی در جهت تخریب ایشان نوشته اید که منابع طبیعی که همسرتان مسئول است غیرفعال و تعطیل است آیا این شخص مغرض به اداره منابع طبیعی مراجعه نموده که تعطیل بوده است ؟

آیا مگر این اداره تحت نظارت فرمانداری و اداره کل منابع طبیعی و سازمان جنگل ها و مراتع کشور و وزارت جهادکشاورزی و نهایتا دستگاههای نظارتی نیست که مانع تعطیلی آن شوند؟

این متخصص بی هویت که تخصص آن معلوم نیست آیا نمی داند که باهمه تنگناهای اعتباری و پرسنلی این اداره در سال جاری در کانون های بحران شن ۱۰۰۰ هکتار پخش سیلاب داشته و ۲۰۰ هکتار در حال حاضر در دست نهالکاری و مراقبت و نگهداری از طریق پیمانکاران را دارد و در سالجاری حدود ۳۰ هزار اصله نهال بصورت رایگان بین ادارات، پادگانها ، دانشگاهها، مردم ، کشاورزان و مراکز بسیج و سپاه توریع نموده است لازم به ذکر است که پس از تقسیم شدن منابع طبیعی بین شهرستان های هیرمند ، زهک ، هامون و نیمروز سهم این اداره فقط ۳ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی است .

در مدت ۱۵ سال مدیریت مهندس سید جواد فرقانی همسر خانم دکتر عالی در اداره منابع طبیعی سیستان زمانی که همه شهرستان ها فقط در زیر پوشش این اداره بوده اند خدماتی انجام شده که در سرتاسر استان بی نظیر و مقام اول در امر بیابان زدایی را داشته که چندین بار مورد تشویق قرار گرفته و بعنوان مدیر نمونه کشوری معرفی شده است.

 بصورت اختصار خدمات ذیل را در این مدت یادآوری می نمایم :

خدماتی از قبیل نهال کاری در سطح ۵۰۰۰ هکتار در سطح سیستان، مالچ پاشی سه هزار هکتار ، پخش سیلاب ۶۰۰۰ هکتار بصورت سنواتی همه ساله در ایام سیلابهای فصلی احیای شنزار میانکنگی در سطح ۱۰ هزار هکتار ، بذرپاشی و احداث کنتور فارو در سطح مراتع ۱۰۰۰۰۰ هکتار ، تثبیت حاشیه رودخانه های سیستان و نیاتک و حسنکی و دایک حاشیه دریاچه هامون با کاشت درخت و ایجاد بادشکن غیر زنده در سیستان جهت تثبیت شن های روان بطول ۷۰۰ کیلومتر، تشویق کشاورزان به کاشت نهال در حاشیه مزارع با پرداخت هزینه نهالکاری و نگهداری در سطح سیستان و تثبیت مالکیت دولت جمهوری اسلامی در منابع طبیعی با اخذ سند در سطح ۹۵۰ هزار هکتار و حفظت و صیانت از عرصه های فوق، توزیع نهال رایگان به تعداد ۵۰ هزار اصله همه ساله در سطح سیستان که فضای سبز بیمارستان ها ، دانشگاهها ، پادگان ها ، اماکن اداری و شخصی سند این ادعاست .

این بخش کوچکی از فعالیتهای منابع طبیعی در دوران بحران خشکسالی است این عملکرد بر اساس سیاست های کلی سازمانی و تجارب کارشناسان منطقه می باشد.

چرا این به اصطلاح متخصص تا به حال راهکاری علمی ، پژوهشی و اجرایی جهت تثبیت شنهای روان و ریزگردها ارائه نداده است در صورتیکه منابع طبیعی از همه متخصصین و پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی ودانشگاه خواسته که راهکار علمی ، پژوهشی و اجرایی جهت احیاء منابع طبیعی و تثبیت شن ها و ریزگردها سیستان ارائه دهند ولی تاکنون هیچگونه راهکار علمی-اجرایی از سوی هیچ شخص و نهادی به منابع طبیعی ارائه نشده است.

جای بسی افتخار است که مسئولان منابع طبیعی در سیستان از همکاران عزیز سخت کوش منابع طبیعی زابل بوده واز همین اداره پرورش یافته اند که امروز افتخار آفرین گشته اند و نیازی به اعزام مدیر از استان در هیچ اداره جدیدی نبوده است.

و من ا…التوفیق

سیدجواد فرقانی

موضوعات مرتبط :

چرا برخی با مصالح مردم و اصول و منش انسانی،اسلامی ما در تضاد هستند

توهین به جامعه فرهنگی و محمدرضا هدایتی هنرمند سیستانی

از تک تک شما سیستانی ها عذر می خواهم لطفا به فحش ها و ناسزاها پایان دهید

گلایه و انتقاد از هجمه و تهمت های جریانهای تندرو و افراطی به شهرداری زابل

بیاییم رها شدگان از چنگال اعتیاد را دریابیم / با اقداماتی غیر منصفانه زمینه بازگشت آنها به آغوش اعتیاد را فراهم نسازیم

 

نظرات بازدید کنندگان
 1. متاسفانه غش وضعف این سایت به سمت حاج …… و ……….باعث شده که ازمصونیت بالایی برخوردار شود و کسی با آقای …. مدیر این سایت نتواند برخوردی حقوقی و عادلانه بکند.
  جالب تر اینکه چندی قبل نیز در مراسمی که شبهات و حواشی جالبی به دنبال داشت به عنوان گل سرسبد جوان های سیستان برگزیده شد!

 2. درود جوابیه نیشگون را در مورد نظر بالا مالعه کردید!؟ ، امیدوارم به درک واصل بشی !!!

  • Vote -1 Vote +1رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس:

   سلام رضا عزیز: بله دوست گرامی بسیار زیبا و جالب بود ، قطعا ما اگر به این امر واقف بودیم که انتشار نامه ی مهندس فرقانی موجبات پریشانی و گرفتن موضعی تهاجمی و جدی به جای شیوه طنز آلود و لوده گری همیشگی نیشگون می گردد، بی شک به این امر مبادرت نمی نمودیم !!! اما در خصوص کامنتی که شما بدان اشاره فرمودید باید خدمت شما عرض کنیم ، این کامنت به همین شکل به این سایت ارسال شده و ما هیچ گونه دخل و تصرفی در آن نداشته ایم ، لذا با عنایت به خط و مشی این سایت و حفظ کرامت انسانها ، ما نظری که حاوی توهین و تهمت به هر شخص حقیقی و حقوقی باشد نه تنها ویرایش نمی کنیم ، بلکه آن را حذف هم خواهیم نمود .

   اما به استناد فرمایشات نیشگون و استفاده از الفاظی غیر طبیعی و بسیار جدی و در واقع خارج از خلق و خوی شنگول مزاجی او ، مانند روح و …!! به نظر می رسد وی به عالم ارواح و غیب نیز آشنایی کامل دارند و در پر کردن جای خالی ، نقطه چین و تست هم تخصص و تبحر دارند . یحتمل این نظر مذکور هم کار خود نیشگون عزیز بوده است !!!! لذا نتیجه گیری می کنیم نیشگون ما فیلم قلاده های طلا را خیلی دوست دارند و بسیارتماشا نموده اند ، مضاف براینکه علاقه وافری هم به علی ‌رام نورایی بازیگر نقش منافق و اخلاگر این فیلم دارند!!!!

 3. احسنت و درود بر شرفتان سید بزرگوار

 4. چه جالب هر وقت مطلبی در مورد تخریب و…. به میان می آید این سایت موضع میگیرد ، نمونه آن خبری که این سایت و چندین سایت دیگر آنرا مندرج کردند و متعاقب آن مصاحبه سید باقر حسینی را به دنبال داشت که گفته بود برخی رسانه ها به دنبال تخریب مسولان هستند و اسم هیچ شخص وسایتی را به میان نیاورده بود.
  جالب اینجا است که همین سایت فقط واکنش نشان داد!!!! و الان هم به قضیه تقدیر سیستان پرس از مهندس فرقانی در صورتی که اسمی از هیچ فرد و پایگاه خبری برده نشده است، باز همین سایت موضع گرفته و پاسخ داده است .
  راستی چرا برخی وقتی صحبت تخریب و …. می شود ، با قید فوریت موارد را به خود منتسب میدانند؟!!! مگر آنها دارای چنین صفاتی هستند؟!!!

 5. ح ع می‌گه:

  دست شما نشگون و ….عزیز درد نکنه. حالا ما هم شدیم جزو خواص و اونهایی که رشوه می گیرن و می گن : هیس!!!!
  اگه منظور شما رسانه یا فرد خاصی هست، با همون شجاعتی که مدعیِ اون هستید، نام ببرید و تمام قد ازش دفاع کنید. بنده هم در اون جلسه حضور داشتم و به شدت از شما بخاطر تهمت و توهینتون شاکی هستم. هم شفاف سازی کنید و هم از کسانی که مثل شما خالصانه و دلسوزانه در جهت انعکاس و رفع مشکلات سیستان در تلاش هستند عذرخواهی کنید.

 6. جناب نیشگون عدم صلاحیت و دعوت از سایتی که شما در آن به امر شاگردی و …. مبادرت می کنید در آن نشتی که از آن به نام هیس و فیس و رشوه یاد می کنید ، نباید باعث این شود که انسان!!!از حد و حدود خود تخطی کند و آنرا مغایر با رسالت قلم دانست!! جالب اینجاست شما و اربابتان که مدعی هیس و رشوه هستید ، زمانی که از رییس دانشگاه زابل ، خودکار دریافت کردید، واکنشی نشان ندادید!!! ، آن روز در دیدار روز خبرنگار می گفتید احسنت به آقای x که به ارزش و جایگاه قلم واقف هستند و به ما خودکار می دهد!!!!
  چه شده است اکنون هدیه براساس سنت اسلام را رشوه می دانید ،و با تغییر موضعی ۳۶۰ درجه می گویند ، قلم جایگاهی ندارد و رشوه و هیس و فیس است !!!

 7. عجب جوابیه ….و دور از ………..

 8. احسنت برسیدبزرگوارکه باجان ودل برای منابع طبیعی زابل زحمت میکشندبدیهی است که درک ان برای متخصص بیسوادوترسو سخت است

 9. با سلامبه کلیه عزیزان , مسیولان و…
  رسانه چشم بینای جامعه است و معمولا و حتما هر رسانه روند و شیوه و جهت گیری خاص خودش رو داره
  بنده به عنوان یک شهروند سیستانی از اینکه رسانه های مختلفی در منطقه شروع به فعالیت کرده اند بسیار خوشحالم چراکه هم مشکلات منطقه به گوش مسئولان چه در سطح منطقه چه در سطح کشوری می رسد و هم مردم درد دل و دیدگاههای خود را در مورد مسایل مختلف و عملکرد مسئولین بیان میکنند
  با این کار هم مسئولین پسخ گو خواهند بود هم خود و عملکرد خود را ارزیابی می کنند
  بنابراین مسئولین باید با سعه صدر به مردم پاسخ بگویند و از تندروی بپرهیزند

 10. پیشنهاد میکنیم ادارات منابع طبیعی در سیستان به کمک شهرداریها بیان و به جای نهالکاری در برو بیابان یک سالی این نهالهایشان را در شهر ها ی سیستان کشت کنند

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.