یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 15798
یکشنبه 14 تیر 1394 - 15:24
نسحه چاپی

کارگران و رفتگران شهرداری زابل در روز شهرداری ها با اسپری فلفل تجلیل شدند

یکی از ارگان هایی که همواره در تامین نظم و امنیت و آسایش مردم و حراست و پاسداری از مرزهای کشور عزیزمان ایران تلاش و فعالیتی ستودنی دارد و به جرات می توان گفت طلایه دار عرصه نظم و امنیت جامعه است ، نیروی انتظامی می باشد ، که در این راه هزاران شهید گلگون کفن تقدیم میهن و انقلاب اسلامی نموده است.

یکی از ارگان هایی که همواره در تامین نظم و امنیت و آسایش مردم و حراست و پاسداری از مرزهای کشور عزیزمان ایران تلاش و فعالیتی ستودنی دارد و به جرات می توان گفت طلایه دار عرصه نظم و امنیت جامعه است ، نیروی انتظامی می باشد ، که در این راه هزاران شهید گلگون کفن تقدیم میهن و انقلاب اسلامی نموده است.

15493820793890805089

متاسفانه در روز 14 تیرماه مصادف با روز شهرداری و دهیاری ، رویارویی نیروی انتظامی با رفتگران و کارگران شهرداری زابل در بلوار آیت الله بختیاری(ره) این شهر، کام مردم روزه دار و تمام کسانی را که از نزدیک شاهد این ماجرا و نیز در جریان آن قرار گرفته بودند را تلخ نمود.

رسانه ی خبری تحلیلی سیستان پرس از همان روی که خود از نزدیک شاهد این ماجرا بوده گزارشی را تهیه نموده است که در ادامه تقدیم می شود:

پیمانکار نیروی انتظامی خلف وعده نموده است

اردشیر رافع سرپرست اداره خدمات شهری و فضای سبز شهرداری زابل در گفتگو با رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس اظهار داشت: براساس توافق بعمل آمد و نیز تعامل شهرداری با نیروی انتظامی ، مقرر شده بود ، پیمانکار این نیرو به منظور اجرای کابل نوری از حوالی آرامستان بهشت مرتضی در خیابان آیت الله بختیاری (ره) تا تقاطع خیابان شهید باقری و بعثت اقدام به حفاری کانالی به طول 2/5 کیلومتر نماید.

وی افزود : در این مسیر براساس توافق ضمنی بعمل آمده بنا براین شده بود که پیمانکار نیروی انتظامی هرگاه به آسفالت جدید بلوار آیت الله بختیاری (ره)، آسفالتی که حدود 20 روز قبل در این بلوار انجام شده است، رسید با تغییر مسیر به سمت شمال ، وارد پیاده رو خاکی شده و اقدام به حفاری از درون پیاده نمایند و پس از طی کردن مسافت آسفالت جدید« تا تقاطع بلوار آیت الله بختیاری و بلوار کارگر» مجددا وارد آسفالت قدیمی شده و عملیات حفاری بر روی آسفالت انجام شود.

رافع خاطرنشان کرد :متاسفانه در این خصوص پیمانکار نیروی انتظامی خلف وعده نمود و در شامگاه 13 تیرماه با استفاده از کاتر اقدام به برش آسفالت جدید می نماید که پس اطلاع این موضوع از سوی اهالی محل مبنی بر تخریب آسفالت جدید،سریعا اکیپ اجراییات شهرداری در موقعیت حضور یافته و از ادامه عملیات تخریب آسفالت ممانعت بعمل می آورند.

سرپرست اداره خدمات شهری تصریح کرد : مجددا صبح روز 14تیرماه از ساعت 6:30 صبح نیروهای اجراییات شهرداری در محل مسقر شده و از تخریب آسفالت توسط بیل میکانیکی جلوگیری می نمایند.

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۵_۱۳۲۸۰۳

وی ادامه داد :ساعت 10 همانروز در تماسی که با اینجانب توسط مرکز پیام شهرداری گرفته شد،نیروهای اجراییات مستقر در بلوار آیت الله بختیاری (ره) درخواست کمک نموده و بیان داشته اند عوامل نیروی انتظامی در محل حضور یافته و اصرار برای تخریب آسفالت جدید و حفاری بلوار دارند،بنده با حضور در محل و یاد آوری تعامل و توافق فی مابین از آنها خواستم که از تخریب آسفالت جدید خودداری کنند چرا که هزینه تخریب آسفالت جدید ده ها میلیون تومان می شود .

رافع افزود : تلاش های ما برای جلوگیری از تخریب آسفالت فایده ای نداشت به گونه ای که از سوی نیروهای انتظامی حاضر در محل با جرثقیل برای انتقال خودروهای سبک شهرداری که در محل حضور داشته و در مسیر حفاری پارک شده بودند ، به پارکینگ تماس گرفته شد.

وی یاد آور شد : پس از حضور جرثقیل در محل اینجانب جلوی بیل میکانیکی بر روی زمین دراز کشیدم و گفتم ، جرثقیل و بیل مکانیکی اول باید از روی من رد شود و بعد اقدام به انتقال خودروها و تخریب آسفالت نمایید.این موضوع باعث برخورد تند و شدید در نهایت منجر به انتقال بنده و راننده من به کلانتری و بازداشت ما گردید و در پی آن انتقال 5 دستگاه خودروی شهرداری به پارکینگ.

مسوولان حکومت علوی پیگیر این رویداد تلخ باشند

مهدی سرگلزایی عضو شورای اسلامی شهر زابل که خود نیز از شاهدان عینی این ماجرا بوده است در همین رابطه اظهار کرد: حوالی ساعت 13 بود که به اینجانب اطلاع داده شد که آقای رافع به دلیل جلوگیری از تخریب آسفالت بازداشت شده است و ماشین الات سنگین شهرداری و تعدادی از پرسنل شهرداری و نیروهای خدماتی نیز در بلوار آیت الله بختیاری حضور دارند و با پارک ماشین آلات سنگین بر روی مسیر برش خورده جهت حفاری،اجازه حفاری به پیمانکار نیروی انتظامی داده نمی شود .

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۵_۱۳۲۶۵۴

وی افزود : با حضور در محل ماجرا از عوامل نیروی انتظامی خواستم تا از ادامه تخریب آسفالت خودداری کنند و اظهار داشتم با توجه اینکه این آسفالت قریب به بیست روز است احداث شده ، لذا شما نباید خلف وعده می کردید و نسبت به تخریب آن مبادرت می ورزیدید، اکنون هم شما اگر تمایل به حفاری آسفالت دارید ، می بایست هزینه آن کارشناسی شده و از سوی نیروی انتظامی پرداخت شود،در غیر اینصورت خسارت وارده و ترمیم آن از جیب مردم و بیت المال باید هزینه شود.

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۵_۱۳۲۷۳۸

منتخب مردم زابل در شورای اسلامی شهر تصریح کرد:خوشبختانه خبرنگار سیستان پرس و تعدادی از فعالین رسانه ای در محل حضور داشتند، متاسفانه شاهد برخورد ناصواب عده ای بودیم که ظاهرا در جهت مخدوش نمودن چهره آراسته نیروی انتظامی و در تضاد با منشور اخلاقی این نیرو گام برداشته و اقدام به ضرب و شتم رفتگران شهرداری و افشانه کردن اسپری فلفل به سیمای آنان و خبرنگاران حاضر در محل نمودند.

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۵_۱۳۲۸۲۲

مهدی سرگلزایی افزود: پس از گذشت مدت سه ربع ضرب و شتم کارگران شهرداری و برخوردهای ناشایست ، با رفتگران و پرسنلی که با زبان روزه اقدام به ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر نموده بودند، با اسپری فلفل از انها استقبال شد به طوری که 6 نفر از این پرسنل خدوم و نیروهای خدماتی مصدوم و جهت مداوا به بیمارستان اعزام شدند!

عضو شورای شهر زابل بیان کرد : پس از پایان این ماجرا و عدم حرکت ماشین آلات شهرداری از روی نوار حفاری و نیز خودداری ترک محل از سوی کارگران و رفتگران همراه ماشین های سنگین شهرداری اعم از عمرانی ، جمع آوری زباله و اتوبوس ،در تماسی که با فرماندهی انتظامی شهرستان زابل داشتیم،وی بیان داشت ، شهرداری نسبت به انتقال ماشین آلات سنگین و نیروهای خویش اقدام نماید و ما هم عملیات حفاری را تعطیل می کنیم و نیز دستور آزادی مهندس رافع سرپرست اداره خدمات شهری و فضای سبز شهرداری زابل و راننده وی صادر شد که پس از ختم قائله اینجانب با حضور در کلانتری 11 نسبت به ضمانت نامبردگان مبادرت ورزیده و با قید وثیقه آنها را آزاد نمودم.

مهدی سرگلزایی تصریح کرد : اینجانب به عنوان خادم و منتخب مردم از امام جمعه محترم شهرستان زابل ، دادستان محترم شهرستان زابل ، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان ، فرماندهی محترم انتظامی سیستان و بلوچستان ، استدعا دارم ، تا موجبات برخورد با خاطیانی که رفتگران روزه دار شهرداری و نیز خبرنگاران حاضر در محل را در روز شهرداری و دهیاری و نیز روز قلم مورد ضرب و شتم قرار دادند و با اسپری فلفل از آنان به پاس خدماتشان قدردانی نمودند، به عمل آورند.تا این موضوع درس عبرتی باشد برای کسانی که در صدد مخدوش نمودن چهره آراسته و شایسته نیروی انتظامی هستند.

تبریک روز قلم به خبرنگار سیستان پرس با اسپری فلفل !

images

خبرنگار سیستان پرس از اولین های اصحاب رسانه بود که در محل حضور یافت و تمایل داشت بر اساس رسالتی که دارد آنچه در بلوار آیت الله بختیاری (ره) شهرستان زابل رخ داده است را بر پایه عدل و انصاف و به دور از غرض ورزی به استحضار و اطلاع افکار عمومی برساند و قضاوت را به عهده مردم بگذارد.

اگرچه بنا بر مصالح عمومی آنچه در این رویداد اتفاق افتاده را نمی توان به عینه آشکار ساخت چرا که ما امنیت وآسایش خود را مرهون خون مطهر شهیدان والامقام انقلاب اسلامی بالاخص شهدای نیروی انتظامی می دانیم و به این اصل ایمان داریم که اقدامات شنیع عده ای خود سر، هیچگونه آسیبی به پیکره تنومند نیروی انتظامی بصیر و توانمند ما نخواهد زد و نیز از آن روی که رعایت و حفظ مصالح نظام خط قرمز رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس است ، از درج سایر عکس های دلخراش و فیلمهای تهیه شده و به دست ما رسیده از این اقدام ناشایست،خودداری می نماییم ، و آنها را در اختیار نهاد هایی که در صدد شناسایی و برخورد با عاملان حادثه بلوار آیت الله بختیاری(ره) هستند، قرار خواهیم داد.

اما تنها به ذکر یک نکته اکتفا می کنیم که حمله با اسپری فلفل آن هم به کارگران و رفتگران روزه دار و بی دفاع و مظلومی که درهوای بسیار گرم شهرستان زابل مشغول خدمت هستند و هیچ اقدام مخاطره آمیزی انجام نداده اند، یا حمله با اسپره فلفل به خبرنگاری که تنها به حکم رسالتی که بر دوش دارد و برای گرفتن مصاحبه و جویا شدن علت حادثه در محل حاضر شده است به دور از کرامت انسانیست و در قاموس هیچ قوم و قبیله ای نمی گنجند.

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۵_۱۳۲۸۴۴

بدینوسیله از حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه معزز شهرستان زابل، نمایندگان شریف مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ، دادستان ارزشی شهرستان زابل،استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان، فرماندهی محترم انتظامی استان سیستان و بلوچستان و فرماندار محترم شهرستان زابل  درخواست می نماییم،تا اقدامات مقتضی جهت برخورد با متخلفان و قانون گریزان این رویداد را بعمل آورند.

 

نظرات بازدید کنندگان
 1. سلام ضمن تشکر از شما خبرنگار گرامی اگر رسیدگی نشود ……..14 تیر روز ….. و پرسنل شهرداری زابل درتقویم سیستان باید ثبت شود درخواست رسیدگی راداریم

 2. سلام تشکر از شما
  خواستار رسیدگی فوری وپاسخ رسانه هستیم ودر روز ……. به پرسنل شهرداری شده خواهیم بود امیدوارم که با(ح.س) توسط دادسرای نظامی برخورد شود وحیثیت پرسنل شهرداری که باتمام کمبود ها مشغول کار ند حفظ شود

 3. +6 Vote -1 Vote +1امیر حسین -یکی از اهالی محل

  من در محل حضور داشتم،واقعا برخورد بسیار بد ، ناشایست و بدور از انصاف ……با کارگران زحمت کش شهرداری آنهم در ماه مبارک رمضان جای بررسی و تامل نیرووهای نظارتی بالا دست را دارد .هیچکس فراتر از قانون نمیتواند عمل کند و همه و حتی فرماندهی نیروی انتظامی هم از این قایده مثتثنی نمیباشد. رعایت حقوق شهروندی و احترام به قانون وظیفه اصلی نیروی انتظامیست. به امید روزی که شاهد اینگونه رفتارهای زشت و ناپسند در دارالولایه سیستان نباشیم.

 4. خوشا بحال مردم که باید به چنین ………

 5. باسلام خدمت مسئول محترم سایت ….خسته نباشی
  اون وقت میگن چرا توسراوان وجایی دیگر استان ………… کارگری که با دمکای 50درجه داره کارمیکنه این نیست جواب زحمتش….

 6. اقای مهندس ….. شما جلو نیسان یدک کش دراز کشیدید نه بیل خوب فکر کنید که بعد هم اقدام به……نمودید که هیچ یک از این دو عمل در شأن شما نیست

 7. مقصر درجه اول اون مسوول محترم ….بوده که بدون فکر و سعه صدر دستور جلوگیری پروژه با سد راه قراردادن ….. بدبخت نموده است. پروژه ای که با اجرای آن به نفع امنیت مردم سیستان بوده است. آخه هر مشکلی یه راهی داره، نه اقدام سینه سپر کردن.
  …. هم خجالت بکشه با این آسفالتش معذرت میخوام به قول محلی های سیستان….
  شما خبرنگاران همیشه زیادی شلوغ میکنید.
  اگر ادعای عدالت دارید، درج کنید تا ملت نظر بدن.

 8. همشهری عزیز اسحاق، برخورد فیزیکی به هیچ عنوان در شان ….. در برخورد با کارگران شهرداری نیست و ان هیچ چیزی را توجیح نمی کند…… مردم پیشکش اول حرمت خودمونو نگه داریم، واقعا ناراحت کنندست، تو این وضعیت آب و هوا با اینهمه مشکلاتی که برای سیستان بوجود آمده ما باید همه با هم برای آبادی سیستان تلاش کنیم حالا این درسته که شاخوشونه بکشیم واسه کار گر شهرداری و کارمند شهرداری که ما …….. هستم و قدرتمون بالاتر ازشماست. بنظرم اول باید از …….. معنی سعه صدر را پرسد. امیدوارم برخورد قاطعی بشه تا برخی با کوته اندیشی خود نام …….را بد نکنند.

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.