×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
false
true
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل در كنار مردم سيل زده:

دکتر محمد عمرانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان پرس، در زابل گفت: از همان دقایق اولیه هشدار خطر بروز سیل در منطقه سیستان، ستاد مدیریت بحران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل تشکیل و نخستین جلسه خود را با حضور همه اعضا تشکیل داد.
وی افزود: در این جلسه در مورد بروز سیل احتمالی و اقدامات دانشگاه در مواجهه با این واقعه طبیعی بحث و بررسی شد و مصوبات آن به اجرا درآمد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل گفت: ستاد بحران دانشگاه با هماهنگی کامل با جمعیت هلال‌احمر و ستاد بحران سیل منطقه سیستان مقرر کرد، ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه، کلاس‌های آموزشی، سوله ورزشی و آشپزخانه واحد در اختیار هلال‌احمر برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان قرار گیرد.
عمرانی تصریح کرد: با هماهنگی با ستاد بحران منطقه سیستان مقرر شد، محوطه دانشگاه و سوله ورزشی هنگام وقوع سیل برای نصب ۱۵۰ عدد چادر و ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری در اختیار جمعیت هلال‌احمر قرار گیرد.
وی افزود: تدابیری برای مقاوم‌سازی بخش‌های مختلف دانشگاه که استحکام کمتری برخوردار بود و دفاتر و انبارهایی که در طبقه‌های همکف قرار داشت به طبقات فوقانی برای مواجهه مناسب با سیل احتمالی اندیشیده شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل گفت: از همان ساعت ابتدایی وقوع سیل نیروهای جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل به محل اعزام شدند و در مسدود کردن مسیر سیل و ترمیم سیل‌بند با سایر نیروهای مردمی همکاری کردند.
عمرانی اظهار کرد: در روز دوم وقوع سیل در شهرستان هیرمند و برپایی اردوگاه‌های اسکان اضطراری در شندل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل ۵۰۰ پرس غذای گرم، ۲۰ قالب یخ بهداشتی و آب‌ معدنی در این اردوگاه‌ها توزیع کرد.
وی افزود: با زیر آب رفتن روستاهای بیشتر و بالا رفتن آمار اسکان‌یافتگان در اردوگاه‌های اسکان اضطراری در روز سوم، دانشگاه تعداد طبخ غذای گرم و توزیع آن را به ۷۰۰ پرس غذا افزایش داد و ۵۰۰ قرص نان، ۲۰ قالب یخ و آب‌معدنی نیز در این اردوگاه‌ها توزیع کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل بیان کرد: این واحد دانشگاهی همه ظرفیت خود را برای کمک به آسیب دیدگان به‌کارگیری کرد و نیروهای جهادی این دانشگاه پای‌کار آمده و چهارمین روز از وقوع این سیل اقدام به طبخ یک‌هزار پرس غذای گرم و توزیع آن در روستاهای آسیب‌دیده کردند.
عمرانی افزود: ۵۰۰ قرص نان و ۴۲۰ بطری آب‌معدنی نیز در روز چهارم با شناسایی اقلام مورد نیاز روستاهای در محاصره سیل، توسط همکاران گروه جهادی دانشگاه توزیع شده است.
وی اظهار کرد: سیل در شهرستان هیرمند مهار شده است و نیروهای امدادی در حال تخلیه آب از روستاها و رفع محاصره روستاهای گرفتار در این سیل هستند و از این پس تا برگشت مردم به روستاها این واحد دانشگاهی روزانه یک‌هزار پرس غذای گرم در اردوگاه‌های اسکان موقت توزیع خواهد کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true