×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۸  
false
true

🔻رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان که جهت هماهنگی رها سازی آب از طرح انتقال آب بالوله به شهرستان هامون سفر کرده بود گفت :در اولین مرحله.١٠ هزار هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان های هامون، نيمروز، زهك و هيرمند ازطرح آبیاری می شوند.
🔻وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح انتقال آب بالوله دشت سیستان گفت :سیستان وبلوچستان با محدودیت منابع آبی مواجه است نکته اساسی در برنامه اجرای طرح آبرسانی دشت سیستان، افزایش بهره‌وری مصرف آب وافزایش راندمان آبیاری از ۳۰درصد کنونی به بالای ۹۰درصد در بخش کشاورزی است
🔻دکتر زورقی افزود: تسریع در زمان آبیاری، آبیاری با برنامه با توجه به نیاز گیاه وعدالت در توزیع آب در کل دشت سیستان از دیگر اهداف اجرای این طرح عظیم می‌باشد.
🔻رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای رسیدن به کشاورزی اقتصادی در منطقه، طرح الگوی کشت سیستان با همکاری وزارت جهادکشاورزی تدوین ومتناسب با اقلیم منطقه ۳۷گیاه زراعی و باغی به کشاورزان معرفی گردید.
🔻وی گفت :اجرای طرح الگوی کشت برای بهره برداران اختیاری است ولی به کشاورزان توصیه می‌شود با کارشناسان بخش کشاورزی در توسعه کشت گیاهان با صرفه اقتصادی که ارزش افزوده بیشتری ايجاد خواهد کرد همکاری نمایند .
🔻گفتنی است پیشرفت فیزیکی کل طرح انتقال آب بالوله دشت سیستان ۹۷درصد میباشد بر اساس برنامه این پروژه، ۴۶هزارهکتار از گستره ۲۰۰هزار هکتاری دشت سیستان با تخصیص ۴۰۰میلیون مترمکعب آب از چاه نیمه ها آبیاری می گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true