یکشنبه 2 اردیبهشت 97 - April 22, 2018

پر بیننده ها

??? ???? ????? ? ???????
???? ??????
??? ??????
?????? ?????? ?????? ????????
کدخبر : 13966
چهارشنبه 17 دی 1393 - 11:23
نسحه چاپی

از تک تک شما سیستانی ها عذر می خواهم لطفا به فحش ها و ناسزاها پایان دهید

رامبد جوان خطاب به سیستانی ها : از تک تک شما عذر می خواهم لطفا به فحش ها و ناسزاها پایان دهید/ آیا باید مانند تهاجم برخی از کاربران فاقد فرهنگ ایرانی به صفحه لیونل مسی مهاجم تیم ملی آرژانتین در تدارک فرستادن سفیر و عذر خواهی و ... از رامبد جوان به دلیل نثار فحش ها و ناسزاهای برخی از سیستانی نماها به وی باشیم؟

به گزارش رسانه خبری تحلیلی سیستان پرس :برنامه بعضی ها که ازشبکه سه سیما پخش می شود ، بر اساس نظر سنجی ها و با توجه به دعوت از میهمانان ویژه و خاص ، از جایگاه قابل توجهی در بین مخاطبین رسانه ملی برخوردار است.

اما این برنامه که یکشنبه شب (14 دی ماه ) با حضور رامبد جوان هنرمند محبوب و محجوب کشورمان به روی آنتن رفت حاشیه هایی بدنبال داشت ، رامبد جوان در پایان این برنامه بنا به درخواست علی ضیاء مجری برنامه، اقدام به تعریف خاطره ای از یک مرد زابلی که در ذهن او نقش بسته بود کرد.

بیان این خاطره طنز آمیز ، باعث ناراحتی برخی از دلسوزان سیستان و سیستانی شد و پنداشتند رامبد جوان قصد توهین و تخریب تمدن و مردمان نجیب و بی آلایش سیستان را داشته است و با واکنشهایی متفاوتی همراه بود.

عده ای بدون آینده نگری و در نظرگرفتن فرهنگ وتمدن ما ، این حرکت رامبد جوان را محکوم کرده و وی را هم ردیف شمر قرار دادند و با تحریک برخی سیستانی نماها خواستند به صفحه شخصی وی ، سایت این برنامه و سامانه پیامکی آن مراجعه کنند و از خجالت این هنرمند محبوب و مردمی در بیایند. غافل از اینکه اشخاصی هستند که به نام سیستان و سیستانی در جهت تخریب هویت و دیارمان از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

IMAGE635190666290677643

اما گروهی دیگر با تفکر و آینده نگری و ملاک قرار دادن حفظ حرمت و تمدن ما ، مانند (دکتر حسینی نماینده مردم شریف سیستان ، دکتر شهریاری نماینده مردم شریف زاهدان، مهندس ناظری فرماندار زابل ،دکتر رخشانی مدیر مسوول روزنامه زاهدان ، دست اندرکاران موسسه هنری فرهنگی نی زار و سایر دلسوزان این آب و خاک) با قرائت نطق در مجلس شورای اسلامی ، مکاتبه با رئیس رسانه ملی و رایزنی های مختلف خواستار حل و فصل این موضوع سهوا پیش آمده و عذر خواهی هنرمند محبوب ، رامبد جوان در رسانه ملی و حضور هنرمندان سیستانی در برنامه بعضی ها شدند که این مهم تحقق یافت.

در این رابطه بسیاری از هنرمندان سیستانی نیز هشدار دادند و تاکید کردند از هرگونه اقدام شتاب زده و غیر منطقی که هویت و جایگاه فرهنگی ما را نشانه می گیرد، جدا خود داری شود ، چرا که رامبد جوان خاطره و حقیقتی که در ذهن او نقش بسته است را به صورت طنز بیان کرده و با توجه به خلق و خوی و روحیات وی ، هیچگونه قصد و نیتی در کار نبوده است ، از جمله اظهارات محمدرضا هدایتی در شبکه های ارتباطی :

من با رامبد صحبت كردم نماينده زاهدان هم فيلم رو ديدن و چيز توهين آميزى نديدن بياييم ظرفيت هامونو بالا ببريم ، طنز با مسخره كردن وتوهين فرق ميكنه الان وزير بهداشت جلوى كار آقاى مديرى رو گرفته وما بيكار شديم. بايد به خودمون ياد بديم كه ظرفيت باهم خنديدن رو داشته باشيم. آقاى جوان خاطره اى واقعى از دورانى از زندگيشون بيان كردن ما زابلى ها آنقدر قوى هستيم كه با همچنين قضيه ى پيش افتاده اى به تواناييهامون شك نكنيم و دچار بحران نشيم.

1

متاسفانه مواضع اولیه بدون تفکر و آینده نگری که با تحریک برخی سیستانی نماها و کسانی که عزم خود رو را برای تخریب فرهنگ ، اصالت و نجابت مردم سیستان جزم کرده ا ند ، چنان کار ساز بود که رامبد جوان در مصاحبه با رویکرد( متن مصاحبه ) اظهار داشت : از تک تک شما سیستانی ها عذر می خواهم لطفا به فحش ها و ناسزاها پایان دهید.

خوشبختانه ما مردمی هستیم که دارای فرهنگ و تمدنی غنی می باشیم و همواره پیش قراول عرصه فرهنگ و تمدن بوده و هستیم ، لذا نباید با اقدامات عجولانه و غیر منطقی نقش بسزایی در تخریب تمدن و هویت خود ایفا کنیم ، از هوش و ذکاوت خود در چنین مواردی باید بیش از پیش استفاده کنیم .

تصور بفرمایید ما اگر به جای هموطنان مسلمان، متمدن و با فرهنگ ، ترک زبان و شمالی و لر بودیم ، حداقل در روز ، یکصد کشته و مجروح تقدیم فرهنگ و تمدن مان می کردیم !

حال باید منتظر ماند و دید که مردم سیستان هم باید ، مانند تهاجم کاربران فاقد فرهنگ ایرانی به صفحه لیونل مسی مهاجم تیم ملی آرژانتین ،در تدارک فرستادن سفیر و عذر خواهی  از رامبد جوان به دلیل نثار فحش ها و ناسزاهای برخی از سیستانی نماها به وی باشند؟

نظرات بازدید کنندگان
  1. اقاي جوان من از طرف همهي هم شهرياني كه توهين نموده اند متاسفم

    واقعا اشتباهي بزرگ رخ داد

  2. اونایی که توهین کردن سیستانی نماها بودند درضمن شما نماینده مردم نیستی

نظرات کاربران

ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از درج اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

معادله ی امنیتی مقابل را پُر کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.