×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

امروز : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹

در بازدید سرپرست معاونت اقتصادی استانداری از مرز ميرجاوه صورت گرفت:
بررسی ميزان پيشرفت و چگونگی اجرای طرح منطقه ويژه اقتصادی ميرجاوه

به منظور بررسی ميزان پيشرفت و چگونگی اجرای طرح منطقه ويژه اقتصادی ميرجاوه، هيأتی به رياست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و با حضور مديران دستگاه‌های اجرائی از محل اجرای طرح بازديد کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سیستان پرس؛ ماندانا زنگنه در بازديد از محل اجرای در جريان روند اجرای طرح و مسائل و مشكلات موجود قرار گرفت و مقرر گرديد سازمان مسئول منطقه ويژه اقتصادی، در اسرع وقت اقدامات لازم را به منظور تدوين طرح جامع منطقه و تصويب آن در شورايعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ويژه اقتصادی به عمل آورد.

وی همچنین به منظور بررسی مسائل و مشكلات بازارچه مرزی ميرجاوه؛ ضمن بازديد از این بازارچه، با مرزنشينان و فعالين تجارت مرزی شهرستان ميرجاوه گفتگو و از نزديك در جريان مشكلات آنان قرار گرفت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی با اشاره به اهميت فعاليت بازارچه بر معيشت مرزنشينان؛ نسبت به ضرورت رفع مشكلات اين قشر تأكيد کرد، در پایان مقرر گرديد؛ نسبت به تكميل و بهسازی فيبر نوری، جهت تسريع در انجام تشريفات گمركی تا پايان سال جاری اقدام گردد.

زنگنه به اهميت فعال سازی بازارچه مرزی، با انجام اقداماتی نظير ايجاد صنايع تبديلی جهت واردات اقلام خام و بسته بندی و صادرات مجدد آن از بازارچه مرزی به عنوان راهكارهائی كه می تواند نقش مهمی در ايجاد اشتغال مرزنشينان ايفاء نمايد، اشاره نمود.

وی به منظور بررسی فعاليت پايانه مرزی ميرجاوه و ايجاد هماهنگی های لازم بين دستگاه‌های متولی از پايانه مرزی در شهرستان ميرجاوه از بخش های مختلف پايانه از جمله گمرك، سالن های تجاری، اداری و مسافری پايانه بازدید کرد.

در پايان اين بازديد نيز جلسه ای به منظور جمع بندی مباحث و اتخاذ تصميات لازم با حضور مديران دستگاه‌های اجرائی ذيربط برگزار گرديد و مقرر شد؛ كليه دستگاه های اجرائی مستقر در پايانه نسبت به رعايت ساعت حضور نماينده در پايانه نظارت لازم بر امور محوله را در دستور کار قرار دهند.

همچنين مجريان مجتمع خدماتی، رفاهی و تيرپارك مستقر در ورودی پايانه نيز در اسرع وقت اقدامات لازم را برای بهبود وضعيت مجتمع و ارائه خدمات بهتر به رانندگان اقدام نمايند.

در خصوص نظارت لازم بر ميزان سوخت تحويلی به كاميون ها نیز مقرر شد؛ به گونه ای صورت پذيرد تا، تحويل سوخت بر اساس ميزان پيمايش در كشور مجاور صورت گيرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.