×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹

غلامرضا گنجی گفت : وضعیت شهرستان زابل در بحث بیماری کرونا از سطح هشدار عبور کرده و به وضعیت قرمز رسیده است ، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعملهای بهداشتی باعث خواهد شد محدودیت های گذشته مجددا با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا  ،تضمین سلامت مردم و رسیدن به وضعیت مطلوب اعمال شود که در این راستا و برای تحقق اهداف مذکور همکاری مردم ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیستان پرس : معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل صبح امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه میزبان اصحاب رسانه این شهرستان بود.

غلامرضا گنجی در این نشست با ابراز گلایه از کج خلقی های فضای مجازی بر رعایت اخلاق و پایبندی به ارزش های اسلامی تاکید کرد.

غلامرضا گنجی,فرماندار شهرستان زابل

آنچه در ادامه مشاهده می فرمایید اهم مطالب و پاسخ به سوالات مطرح شده در نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل می باشد :

 

در خصوص استیضاح شهردار بنجار در فضای مجازی برخی با بد اخلاقی و تفسیر ناصواب فرمانداری را مانع استیضاح معرفی داشته و گفته اند وی با فرماندار نیز نسبت فامیلی دارد، که این ادعا درست نیست و قویا تکذیب می شود . باید موضوع استیضاح از طریق روال تعریف شده در قانون دنبال شود . در کمیته تطبیق شهرستان که متشکل از فرماندار ، رئیس دادگستری و رئیس شورای شهرستان است مصوبات شورای اسلامی را با قانون مطابقت داده و در صورت مغایرت با قانون تایید نمی شود.

در تغییر و جابجایی برخی از مدیران ارگان ها و نهاد ها که زیر مجموعه دولت نیستند از جمله شهرداران که با رای اعضای شورای اسلامی شهر انتخاب می شوند و نیز خود اعضای شورا برخواسته از رای و اراده مردم هستند ، فرمانداری نمی تواند ورود کند و این امر باید توسط منتخبان مردم در شورا صورت گیرد.

از عملکرد شهرداری راضی نیستم ، شهرداری زابل داری مشکلات عدیده مالی است ، ۶۸ میلیارد تومان بدهی دارد ، ناوگان ماشین آلات و تاسیسات و تجهیزات آن فرسوده است ، شهروندان برای عمران و آبادانی و داشتن شهری زیبا متناسب با شان و منزلتشان با پرداخت به موقع عوارض به شهرداری در تحقق این مهم کمک کنند.

در ابتدای شیوع بیماری کرونا در منطقه سیستان با توجه به اینکه دارای پنج شهرستان با فرمانداریهای مستقل است ورودیهای سیستان مسدود شد ، متاسفانه برخی از سیستانی ها از سایر شهرهای آلوده وارد شدند ، میزبانان آنها به توصیه ها و دستورات بهداشتی توجه نکردند و از آنان استقبال و این افراد باعث انتقال کرونا و شیوع آن در منطقه شدند.

وضعیت سیستان در بحث بیماری کرونا از سطح هشدار عبور و به وضعیت قرمز رسیده است ، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعملهای بهداشتی باعث خواهد شد که محدودیت های گذشته مجددا با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا  ،تضمین سلامت مردم و رسیدن به وضعیت مطلوب اعمال شود که در این راستا و برای تحقق اهداف مذکور همکاری مردم ضرورت دارد.

در حوزه سیستان با عنایت به اینکه کارخانه و نیز واحدهای تولیدی عظیم و قابل ملاحظه ای نداریم ، مشکل اشتغال وجود دارد که در دولت یازدهم و دوازدهم به این موضوع توجه ویژه ای شده است و تسهیلات خود اشتغالی با نرخ سود کم در شهرها و روستاها پرداخت شده است که در همین رابطه سال گذشته ۴۹ میلیارد تومان با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال در شهرستان زابل اختصاص یافته است.

سفرهای متعددی به تهران و شهرهای صنعتی کشور برای حضور سرمایه گذاران در سیستان داشته ام و حتی این سرمایه گذاران به منطقه نیز سفر و علیرغم پی گیریهای مکرر و ابراز خرسندی از حضور آنان و بیان اینکه تمام مشکلات و موانع سرمایه گذاری آنها را رفع خواهیم کرد متاسفانه سرمایه گذاری در منطقه محقق نمی شود حتی در دیدار با بسیاری از فعالان اقتصادی سیستانی که در اقصی نقاط کشور دارای کارخانه هستند از آنها خواسته ایم تا در سیستان هم سرمایه گذاری کنند ، آنها نیز از این موضوع سرباززدند.

در شهر زابل ۳۹ محله وجود دارد که ۳۶ محله آن حاشیه نشین هستند ، بعضا ساکنان آنها از سایر شهرهای حوزه سیستان به حاشیه شهر زابل آمده و در آنجا سکنی گزیده اند با پیگیری های استاندار محترم و همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان و شرکت بازآفرینی شهری کشور ۵ محله در شهر زابل در طرح باز آفرینی پایدار شهری دیده شده است که زیر سازی ، جدول گذاری و آسفالت این محلات در دستور کار قرار دارد و برای اعتبار این طرح ۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

طول شبکه فاضلاب زابل ۱۲۵ کیلومتر بوده که ۲۵ کیلومتر آن خطوط اصلی و ۱۰۰ کیلومتر آن خطوط فرعی می باشد . در سال ۹۲ با توجه به استفاده از لوله های آزبست در اجرای شبکه فاضلاب و فعل و انفعالات شیمیایی ناشی از تصاعد گازهای موجود در شبکه ، عمر مفید آن به پایان رسیده است که این موضوع سبب گردیده معابر شهر نشست کنند، با پی گیری صورت گرفته ، سال گذشته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور به شهرستان زابل سفر و از این شبکه بازدید بعمل آورند و قول مساعد در بحث تخصیص اعتبار برای اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب دادند که مشکلات مالی ناشی از تحریم های ظالمانه بر این موضوع نیز سایه افکنده است و اجرای این طرح به سختی و کندی پیش می رود .

با هدف ساماندهی قصابان بخش خصوصی اقدام به احداث مکانی در فضایی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع برای ذبح دام با رعایت اصول بهداشتی و شرعی نموده است که بزودی این مکان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 روشنایی بلوار شهید نوری به طول ۳ کیلومتر انجام شده است که در دو سال گذشته در این بلوار بر اثر تصادفات بالغ بر ۱۵۰ نفر کشته و مجروح داشته ایم . روشنایی ورودی محور زابل نهبندان نیز در دستور کار قرار دارد.

حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت در روستاهای شهرستان زابل ساکن هستند در گذشته ۷۰ هزار تن آرد برای پخت نان بین روستائیان توزیع که با پی گیری های صورت گرفته این میزان در حال حاضر به ۲۲۰ هزار تن افزایش یافته است.

علیرغم احداث شبکه گاز در برخی از محلات شهر زابل از این نعمت استقبال نشده است و ما در حال حاضر حدود ۳۵۵ مشترک گاز خانگی داریم . بالغ بر ۱۱۰ کیلومتر لوله گذاری گاز در شهر زابل تا کنون انجام شده است.

میزان گازمایع اختصاص یافته به شهرستان زابل در گذشته و قبل از انتصاب اینجانب بعنوان خدمتگزار مردم در کسوت فرماندار شهرستان زابل ۲ هزار تن بوده است که با رایزنی و پی گیری های صورت گرفته این میزان به ۴ هزار تن افزایش یافته است.

اعتبارات اختصاص یافته سال گذشته به شهرستان زابل حدود ۵۵ میلیارد تومان بوده که در انتها و مبادله توافق نامه ها به بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده است و امسال نیز بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان اعتبارات شهرستان زابل می باشد که مانند سال گذشته احتمال افزایش وجود دارد.

هرگونه تجمع در کشور برابر دستور العمل شورای عالی امنیت ملی باید با اخذ مجوز صورت گیرد درغیر اینصورت اینگونه تجمعات اغتشاش تلقی می شود.در شهرستان زابل نیز برخی بدون مجوز اقدام به تجمعات غیر قانونی و هنجار شکنی داشته اند که این موضوع باعث تهیه خوراک برای رسانه های بیگانه و معاندان نظام شده است، تاکنون اگر اقدام جدی و قانونی متوجه آنها نشده است صرفا ناشی از سعه صدر مسئولان و خدمتگزاران نظام و نیز رافت اسلامی بوده است ، قطعا اگر این افراد در رویه خود تغییر و تحولی حاصل نکنند و بازهم اقدام به تجمعات غیرقانونی و تهیه خوراک برای دشمنان ایران اسلامی نمایند ، با آنان برخورد قانونی و جدی بعمل خواهد آمد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.