×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  با بیان اینکه شاهد افزایش روزانه موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سطح استان هستیم گفت: در شبانه روز گذشته ۱۶۰۹ مورد مثبت جدید آزمایشگاهی در دانشگاه های علوم پزشکی زابل، ایرانشهر و زاهدان شناسایی شده است و تعداد کل موارد مبتلا به کرونا به ۱۴۵ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.

دکتر علی خواجه افزود: در موج قبلی شاهد افزایش تعداد موارد شناسایی شده در طی ۷ الی ۱۰روز بودیم ،اما در موج جدید و سوش امیکرون آمار به صورت روزانه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه هیچ نقطه ای امنی در استان وجود ندارد و طی روزهای آینده نیز قطعا شاهد تغییر متغییرهای رنگ بندی استان خواهیم بود ادامه داد: در حال حاضر وضعیت استان به لحاظ رنگ بندی در بروز رسانی ایرانشهر و نیکشهر در وضعیت نارنجی و نیمروز و تفتان در وضعیت آبی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران تنفسی بستری شده در مراکز درمانی سطح استان نیز افزایش داشته است ،گفت: درحال حاضر ۱۲۹ بیمار تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند که بر اساس آزمایشات انجام شده ابتلای ۴۴ نفر از آنان به کرونا قطعی است.

دکتر خواجه با بیان اینکه موج جدید با سویه امیکرون در حال اوج گرفتن در سطح استان است ، یادآور شد : با توجه به قدرت سرایت بالای امیکرون این سوش به نظر می رسد خطرناک تر از دلتا باشد و نباید گول میزان پایین بیماران بستری و بدحال را بخوریم و چند روز آینده قطعا با حجم بسیار بالایی از مراجعات به مراکز درمانی مواجه خواهیم بود و افراد سالمند، بیماران خاص، مادران باردار و.. با توجه به سرعت بالای انتشار سوش امیکرون در امان نخواهند بود.
دکتر خواجه افزود: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، تهویه مناسب هوا در اماکن عمومی و تکمیل فرآیند واکسیناسیون می توانیم در مقابل این سوش ایمن باشیم.

وی در پایان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه یک مورد فوتی در سطح استان سیستان و بلوچستان داشته ایم که با فوت این فرد تعداد کلّ موارد فوت ناشی از بیماری در سیستان و بلوچستان به ۲۶۷۸ نفر رسیده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.