×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳

امام‌جمعه شهرستان نیمروز با بیان اینکه، بعد از حملات تروریستی لازم بود نمایندگان ما اعضای کمیسیون امنیت ملی را به سیستان بخوانند، افزود: دیوار مرزی اگر خوب است چرا در جنوب استان اجرا نمی‌شود؟ نیروهای انتظامی باید به بروز ترین تجهیزات مجهز شوند.

وی در ادامه به توزیع بعض محتواهای سرتاسر توهین و افترا، با اکانتهای جعلی، در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد، و با تأکید بر اینکه، مدتی است که عده‌ای در فضای ولنگار مجازی با هدف مشخص، شروع به تخریب تهمت و توهین علیه اشخاص مختلف، مخصوصا علیه ائمه‌جمعه کرده‌اند؛ این کار و انتشار دروغ و شایعه کار آدمهای ضعیفی است که به صورت رو در رو نمی‌توانند، از موضعشان دفاع کنند، خاطرنشان ساخت: دشمن به دنبال تغییر عقاید جامعه است، که بدنبال آن هدایت افکار و فرهنگ‌عمومی را بدست گیرد. شبهه پراکنی از مهم‌ترین تکنیک‌های دشمن است.

وی در ادامه افزود: در منابع دینی توصیه شده در مواجهه با این شرایط اولا تحلیل‌گرانه برخورد کنیم، هر خبری را که شنیدیم، نپذیریم. حضرت علی(ع) می‌فرماید: هر خبری را شنیدید، اول بفهمید، نه اینکه روایت کنید. قرآن کریم در یک اصل کلی خطاب به افرادی که برای دنیای خود دست به هر کاری می‌زنند، می‌فرماید، ای جامعه اسلامی اگر فاسدی خبری آورد، اول تحقیق کنید. قرآن افرادی را که علیه دیگران تهمت می‌زنند، منافق و فاسق می‌نامد. جامعه اسلامی همیشه در معرض تهاجم و تهمت است. بین انتقاد و تخریب فاصله است و مردم آنرا میفهمند.

وی اهداف اصلی عاملان این اقدامات زشت و غیر انسانی را برخاسته از ناتوانی این افراد خواند و افزود: چرا توهین؟ چرا ناسزا گویی ؟ دلیل این بداخلاقی ها چیست؟ من به صراحت می‌گویم، این شرایط عادی نیست، جریانی در منطقه هماهنگ با سرویس‌های دشمن شکل گرفته‌است، برای ترور شخصیتی افرادی که احتمال می‌دهند، تأثیرگذار باشند. افراد فرهنگی اجتماعی و ائمه‌جمعه‌ای که تریبون فعال دارند. اتاق فکری برای تخریب ائمه‌جمعه سیستان شکل گرفته است، و هدفشان القای ناامیدی به مردم است. با هدف خاموش کردن تریبون‌های نمازجمعه، و ایجاد تفرقه و تخریب یکروز علیه خانواده شهید، یکروز علیه امام‌جمعه زابل، روز دیگر بر علیه ائمه‌جمعه زهک و هامون، و یک روز هم علیه حقیر، عده‌ای منافق سیاسی در جهت برآورده شدن امیال دشمن، در حال حرکت هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اشرفیان با اشاره به اینکه، عزیزانی که بنده را می‌شناسند، حدود ده سال است روش ما در تریبون جمعه مطالبه‌گری است و خواهدبود، و ذره‌ای از حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد. در مسیر مطالبه‌گری هزینه‌ها داده‌ایم، فشارها متحمل شده‌ایم، ولی باج نداده‌ایم‌. و علیه حقوق مردم معامله نمی‌کنیم.

وی علت اصلی فریادهای مکرر ائمه‌جمعه و مطالبات آنان را مشاهده وضعیت رقت بار زندگی نابسامان اقشار ضعیف مردم و عدم تحمل این اوضاع هشداردهنده عنوان کرد و گفت: کسانی‌که احساس می‌کنند، حقوق مردم به عنوان مانعی بر سر راه مطامع آنان قرار گرفته‌است، دست به هوچی‌گری می‌زنند.

وی با طرح این سوال که، آوردهٔ طرح رزاق برای عموم مردم چه بوده‌است؟ قرار بود نیازمندان و فقرا را تأمین کند، یا مافیای زر و زور و ثروت را؟ خاطرنشان ساخت: بنده با صراحت می‌گویم، هیچ فعالیت اقتصادی نداشته و ندارم. از طرح رزاق برای دفتر امام جمعه هیچ هزینه‌ای دریافت نشده‌است، و کسانی که این اتهامات را می‌زنند، می‌خواهند مسیر مطالبه‌گری را عوض کنند.

وی در ادامه کسانی که وقت و زندگی خود را برای شایعه‌سازی هدر می‌دهند، را به ترس از خدا و تقوی دعوت کرد و افزود: خدا را ملاک قرار دهید، نه حب و بغض‌ها را؛ خدا از گناه اتهام و تهمت نمی‌گذرد. آینده و قیامت خودتان را به خاطره این چیزها خراب نکنید.

خطیب جمعه نیمروز همچنین گفت: این مطالبه گری منافع برخی را به خطر انداخته‌است. اما مسیر ما نه تنها عوض نخواهدشد، بلکه قدرتمندتر ادامه خواهدداشت. از خشم و غضب مردم بترسید، از روزی که مردم بدانند چه کسانی صحنه گردانان این صحنه‌های نامبارک هستند.

وی در پایان گفت: دستگاه‌های امنیتی و قضایی پیگیری کنند، و کسانی را که امنیت روانی جامعه را به خطر می‌اندازند، شناسائی کنند. این جریان بدنبال حذف نخبگان مردمند. امام‌جمعه زابل دانشمندی است به نفع مردم. این جریان بدنبال حذف ایشان هستند. این جریان بدنبال ایجاد حاشیه امن برای انتخابات سال ۱۴۰۶ هست.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.