×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: به لطف خدا عملیات غرورآفرین وعده صادق انجام شد از جهاتی قابل‌بررسی است و شاید جدی‌ترین جهت عملیات این باشد که قوی‌ترین تقابل بین دو گفتمان در طی قرن اتفاق افتاد.

خطیب نمازجمعه زابل افزود: گفتمان مقاومت در برابر استکبار و گفتمان استکبار یا جدی‌ترین تقابل بین گفتمان انقلاب اسلامی نماینده جبهه حق و گفتمان صهیونیست بین‌الملل به‌عنوان نماد اصلی جبهه باطل اتفاق افتاد.
وی ادامه داد: عملیات وعده صادق صف‌بندی جبهه حق و باطل را روزبه‌روز روشن‌تر کرد برخی‌ها خود را موذیانه در جبهه باطل تعریف کردند و طوری رفتار می‌کنند که اگر جبهه باطل که شکست خورد راهی برای طلبکاربودن داشته باشند.

وی تصریح کرد: در جنگ احزاب خیلی‌ها ترسیدند قران می‌فرماید مراقب باشید اینان مصادره نکنند وعده صادق پنهان‌ترین و امن‌ترین نقطه نظامی رژیم صهیونیستی مورد هجوم دقیق و قوی قرار گرفت و با خاک یکسان. بعد از عملیات اظهار شروع شد. اهالی جبهه حق و باطل معلوم شدند.

وی افزود: مردم غزه که در جبهه حق هستند خوشحالی کردند و جشن‌وسرور کردند و بعد از ۱۹۰ شب آرام خوابیدند. مردم مسلمان و مظلومین عالم از همه مرام‌ها و مذاهب و ادیان و کشورها اظهار خرسندی کردند. هر کس دل در گرو جبهه حق داشت خوشحال شد. جبه حق معلوم شد.

وی تصریح کرد: کسانی که در جبهه باطل بودند برخی که صاحب حکومت بودند. مثل اردن و عربستان به جبهه باطل کمک کردند و هواپیماهایشان را فرستادند تا هواپیماها و پهپادهای جبهه حق را مورد اصابت قرار دهند. برخی محکوم کردند و برخی سکوت کردند. آنهایی که از روزی که این عملیات اتفاق افتاد سکوت کردند و هیچ نگفتند که توضیحی دارند؟اگر خوشحال بودند چیزی می‌گفتند.

وی با اشاره به سکوت عده‌ای در عملیات وعده صادق افزود: اگر سکوت کردند معنای آن این است خودشان را در جبهه باطل و صهیونیست تعریف کردند؛ اما گوشه چشمی دارند که اگر صهیونیستی شکست خورد راهی نداشته باشند. اف بر این نفاق اگر می‌خواهید با باطل باشید مردانه اهل باطل باشید. چرا برخی سکوت کردند و رژیم صهیونیستی را محکوم نکردند. چه داعیه‌ای داشتند گه گفتند صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها مذاکره کنند.

خطیب نمازجمعه زابل ادامه داد: طرح حجاب و عفاف توسط نیروی انتظامی آغاز شده است در صیانت از پوشش قانونی همه باید همکاری کنند چرا که همه کشورهای دنیا و نظام‌های سیاسی گذشته از مرام‌های ایدئولوژیک برای شئونات قوانینی قواعد و ضوابطی دارند و در نوع پوشش هم ضوابطی دارند حتی نوع پوشش مشمول جریمه و محرومیت‌هایی سنگینی شود.

وی افزود: عزیزمان در فراجا وظیفه دارند با کسانی که پوشش قانونی را رعایت نمی‌کنند داشته باشند؛ اما قبل از برخورد آنان وظیفه عامه و کافه مردم و مؤمنین نصیحت و تذکر و اشفاق و مهر و محبت و تبیین‌کردن است. وظیفه برخورد با متجاهرین با انتظامی است. هر کدام بجای خودش انجام‌وظیفه کنند.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: وظیفه نیروی انتظامی برخورد با غیرقانونی بودن کارهاست. مجرمانه بودن اعمال است وظیفه نیروی انتظامی نصیحت و منبر رفتن نیست. من و امثال من و مؤمنین کوتاهی کردیم. ما کوتاهی خودمان را در نصیحت و تبیین جبران کنیم. آنهایی که پوشش قانونی و حجاب اسلامی را مراعات نمی‌کنند فرزندان خودمان هستند. ما هستیم که باید با دلسوزی این عزیزان را به مسیر برگردانیم.

امام‌جمعه زابل با اشاره به تبریک روز ارتش به ارتشیان عزیز ادامه داد: حضور دلاورمردان ارتش در نمازجمعه را ارج می‌نهیم. ارتش ما، ارتش خداست. ارتش الهی است. همه نیروهای نظامی سپاه و فراجا نیروهای جبهه خدا و حضرت حجت هستند.

وی با اشاره به بحث ورود آب به منطقه سیستان افزود: همه پیگیر حقابه از هیرمند و فرا رود باشند. همه پیگیر هستند که اولویت آب شرب منطقه است.

وی با اشاره به طرح رزاق در منطقه سیستان تأکید کرد: نسبت به طرح ساماندهی سوخت یا رزاق اشکالات را احصا و دسته‌بندی کرده و مطالبه کنیم. ارزیابی کنیم مردم ارزیابی کنند. ما هم پیگیری کردیم و پیگیر هستیم و برای چاره‌جویی ارائه خواهیم کرد و پاسخ خواهیم گرفت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.